Jokić samo "produžio" niz poraza! Veoma, veoma loše veče za Srbe u NBA!

05:10

0

Ekipa srpskog centra upisala drugi uzastopni neuspeh

Tan2022-3-21_232468_6 - Copyright Tanjug/AP Photo/David Zalubowski

Košarkaši Denvera vezali su drugi poraz. Posle Klivlenda pobedio ih je i Boston. Gosti iz Masačusetsa su slavili prilično ubedljivo, sa 124:104. Iako je Nikola Jokić ubacio 23 poena, procenat šuta je bio veom loš. Srpski centar je iz igre ubacio 8 od 23. Od toga, bilo je čak 14 promašaja u prvom poluvremenu.

Na drugoj strani, Džejlen Braun je ubacio 30, koliko i Džejson Tejtum. I oni su bili ključni za pobedu "Kelta". Pejton Pričard je postigao 17. Meč je u velikoj meri prelomljen već u prvom poluvremenu. U prvoj četvrtini je bilo 33:27, a u drugoj 35:16 za Boston. Krajem treće četvrtine su imali i plus od 28.

Tejtum je pogodio šest od deset trojki, a ukupan učinak tima je bio 19 od 40. Denver je za tri imao 14/39.

- Sve u svemu, oni su odigrali veoma dobro u odbrani, a ja sam bio veoma loš u napadu - kazao je Jokić koji je za 33 minuta ubacio 23 poena (2/6 za tri), uz osam skokova i četiri assitencije.

Aron Gordon je postigao 13, a Demarkus Kazins poen manje. U naredna tri meča, Denver će biti domaćin Los Anđeles Klipersima, Finiksu i Oklahoma Sitiju.

Inače, ovo je bilo veoma loše veče i za ostale srpske košarškaše u NBA ligi. Pre toga, izgubila je i Atlanta, zatim i Oklahoma, kao i Golden Stejt.

Nju Orleans je bio bolji od domaćina Atlante sa 117:112. Bogdan Bogdanović je sa 21 poenom je bio drugi strelac tima, ali ni njega nije htelo za tri poena. Imao je 2/9, uz četiri skoka i tri asistencije. Najviše poena za Hokse ubacio je Danilo Galinari - 27.

Na drugoj strani, za "pelikane" litvanski centar Jonas Valančijunas je ubacio 26 poena, uz 12 skokova. Po učinku iza njega je bio Si Džej Mekalum, sa 25 poena.

Izgubio je i Tander. Kao domaćin bolji je bio Orlando sa 90:85. U poraženom timu, Aleksej Pokuševski, sa skromnih sedam poena. Za tri poena je bio veoma loš, sa samo 1/10. Ali je statistiku popravio koliko-toliko skokovima. Imao je sedam uhvaćenih lopti, uz pet asistencija. Vodeći strelac tima je bio Darijus Bezli sa 18 poena, dok je na drugoj strani, Vendel Karter Junior postigao 30.

Poražen je i Golden Stejt, kao domaćin od San Antonija, sa dva poena razlike - 110:108. Nemanja Bjelica je za "ratnike" ubacio devet poena, uz devet skokova i šest asistencija. Golden Stejt je opet bio bez Stefa Karija.

Bez povređenog Karija, Džordan Pul je ubacio 28, a Klej Tompson ubacio 24 poena. Drejmond Grin je posle prigovora sudiji isključen sredinom treće četvrtine, a meč je završio sa četiri poena i šest skokova.

Najviše poena za "mamuze" je ubacio Džoš Ričardson - 25.