19:53

0

Crveno-beli dobili (ne)očekivanu šansu koju žele da iskoriste

CRVENA_ZVEZDA_vs_ARMANI-_081 - Copyright MN Press

Zvezdin san o plej-ofu Evrolige živi! (Ne)očekivanu priliku koja im se ukazala u borbi za top 8, crveno-beli su počeli da koriste pobedom protiv Baskonije, koja je u "Pioniru" ispustila plus 16 i potom u potpuno atipičnoj završnici za ekipe Dejana Radonjića poražena 86:83 (13:26, 28:15, 14:15, 31:27).

Svašta je večeras viđeno u beogradskom hramu košarke, pogotovo u završnih minut i po u koje su Zvezdini košarkaši ušli sa plus 10 i umalo ih prokockali. Nejt Volters je od junaka umalo stigao do tragičara, pošto je sa četiri vezana poena doneo domaćinu 82:72, a potom promašio dva bacanja pri rezultatu 84:81 omogućivši gostima priliku da u završnih 10-ak sekundi dođu do trojke kojom će meč uvesti u produžetak. Srećom po crveno-bele, u najvažnijem momentu proradilo je Zvezdino najjače oružje - odbrana, iz koje je došla ukradena lopta i zakucavanje Holinsa kojom je overena izuzetno važna pobeda srpskog i regionalnog šampiona.

Loše su Radonjićevi izabranici ušli u meč, tri minuta bili bez poena, što su gosti iskoristili da brzo dođu do dvocifrenog plusa u finišu prvog kvartala. Fontekio je bio nezaustavljiv u tim momentima, sa 11 poena predvodio je Baskoniju, koja je posle trojke Grejndžera na startu drugog kvartala stigla do maksimalnih 29:13.

A, kada su mnogi pomislili da je meč tada završen, na scenu su stupili Davidovac i Dobrić, koji su bili najzaslužniji za Zvezdinu seriju 13:1 kojom su crveno-beli ekspresno uhvatili rezultatski priključak (30:26) i meč uveli u znatno neizvesniji i uzbudljiviji tok, koji je svoj vrhunac počeo da dostiže već u finišu prvog poluvremena, kada je Luka Mitrović za šest vezanih poena potpuno poništio vođstvo gostiju (41:41).

Na krilima sjajne završnice drugog kvartala, Zvezda je otvorila nastavak meča. Mitroviću su se pridružili Kalinić i Vajt, koji su sredinom treće deonice kreirali još jednu veliku seriju (11:2) i došli nadomak dvocifrenog plusa (52:43). Delovalo je tada da meč sigurno ostaje pod Zvezdinom kontrolom do poslednjeg zvuka sirene, a kada su u 35. minutu Kalinić i Volters ubacili vezane trojke trijumf je već bio upisan crveno-belima (70:61).

Ipak, Grejndžer, Boldvin i Fontekio nisu želeli tek tako da ostanu bez šanse da, ipak, dođu do trijumfa, ubacili su četiri vezane trojke i u 37. minutu vratili goste na jedan posed (75:72), koji im je na kraju, ipak, ostao nedostižan.

CRVENA ZVEZDA: Lazarević, Volters 17 (7/13 za dva, 1/1 za tri), Davidovac 5, Mitrović 18, 5sk, Lazić 3, Kalinić 11, Dobrić 7, Holins 12, Simonović, Ivanović 5, Vajt 8, Kuzmić.
BASKONIJA: Raiste, Boldvin 18, Barea, Sedekerskis, Marinković, Grejndžer 15, Fontekio 19, Enoh 6, Kostelo 14, Peters 5, Giedraitis 6, Kuruc.

40. MINUT - KRAJ! Zvezda je pobedila Baskoniju - 86:83!

38. MINUT - Olako je Zvezda ispustila plus devet. U 37. minutu, posle poene Pitersa, Baskonija je prišla na 75:72. Radonjić traži minut odmora. Bitni poeni Kalinića. U završna dva minuta četvrtog kvartala ulazi se sa plus pet za Zvezdu. I Spahija dobija tehničku grešku - 77:72.

36. MINUT - Grejndžer ubacuje trojku posle tajm auta Spahije, ali Volters na drugoj strani poentira iz floutera. Trojka Fontekija - 72:67, 35. minut. Iz trećeg napada, Holins vraća trojku. Pred završna četiri minuta četvrte deonice crveno-beli vode 75:70, pošto je i Boldvin ubacio trojku.

34. MINUT - Seriju Zvezde 7:0 trojkom prekida Boldvin. Volters odmah uzvraća na isti način - 67:61. Crveno-beli su prokockali napad na plus šest, ali Fontekio na drugoj strani pravi faul u napadu. Na isteku 34. minuta Zvezda vodi 70:61 posle trojke Kalinića.

32. MINUT - Holins otvara četvrtu deonicu poenima iz prodora. Zvezda ponovo vodi 57:56, 31. minut. Boldvin poentira na isteku napada za dva. Na isteku 32. minuta Zvezda vodi 62:58 posle trojke Holinsa.

30. MINUT - Ivanović pravi nesportski faul, posle čega Grejndžer pogađa jedno od dva slobodna bacanja. U dodatnom napadu Grejndžer je ubacio trojku uz pomoć table. Baskonija ponovo vodi 54:53, 29. minut. Na poslednji dvominutni odmor Baskonija ide s vođstvom 56:55.

28. MINUT - Grejndžer ubacuje trojku, Zvezda ima plus dva u 27. minutu. Radonjić traži minut odmora. Vajt sa linije penala (1/2) prekida seriju seriju gostiju 7:0 - 53:50. Pred završna dva minuta trećeg kvartala Zvezda vodi 53:50.

26. MINUT - Gosti su u mini seriji 4:0. Svih šest poena Baskonije za više od šest minuta igre postigao je Inoh - 52:47.

24. MINUT - Više od tri minuta gosti su bez poena na startu drugog poluvremena, a Zvezda serijom 9:0 stiže nadomak dvocifrenog plusa - 50:41, 23. minut. Spahija traži minut odmora. Posle tri i po minuta igre Inoh postiže prve poene u drugom poluvremenu za goste. Kalinić promašuje dva slobodna bacanja na isteku 24. minuta - 50:43.

22. MINUT - Drugo poluvreme je otvoreno trojkom Nikole Kalinića, to su mu prvi poeni i ujedno prvo vođstvo Zvezde na meču - 44:41. Boldvin pravi faul u napadu. Zvezda je zagospodarila reketom rivala. Posle dva ubačena bacanja Mitrovića prednost crveno-belih ide na plus pet - 46:41, 22. minut.

20. MINUT - Na poluvremenu rezultat je izjednačen, posle šest vezanih poena Luke Mitrovića u poslednjem minutu druge deonice - 41:41.

18. MINUT - Posle dva promašenja bacanja Simonovića, Kostelo poentira u reketu. Prethodno je isto uradio i Fontekio. U 18. minutu gosti vode 37:31, Radonjić traži minut odmora. Pred završna dva minuta gosti vode 37:33.

16. MINUT - Poenima uz faul i pogođenim bacanjem Ivanovića Zvezda je na minus tri na polovini druge deonice - 32:29. Davidovac je promašio otvorenu trojku za izjednačenje, posle čega Boldvin pogađa jedno od dva bacanja. Na isteku 16. minuta Baskonija vodi 33:31.

14. MINUT - Zvezda je u seriji 7:0, posle trojke Davidovca ponovo je na jednocifrenom minusu - 30:21, 13. minut. Tri napada su crveno-beli prokockali na minus devet, da bi u četvrtom Dobrić ubacio trojku - 30:24. Zvezda je u seriji 12:0, posle zakucavanja Dobrića u kontri - 30:26, 14. minut.

12. MINUT - Drugi kvartal je otvoren trojkom Grendžera, ali Lazić na drugoj strani uzrvaća na isti način. Zvezdin kapiten potom pravi faul i dobija tehničku grešku zbog gestikulacije. To mu je treća lična greška... Na isteku 12. minuta Španci vode 30:18 posle poena Ivanovića sa poludistance.

10. MINUT - Zvezda zasad nema rešenje za Fontekija, koji je postigao 11 poena za manje od devet minuta igre. Košem Boldvina u kontri, Baskonija u 9. minutu dolazi do prve dvocifrene prednosti na meču - 22:11. Na kraju prve četvrtine gosti vode 26:13.

8. MINUT - Malo toga polazi za rukom crveno-belima u prvoj deonici, posebno u ofanzivnom delu, što gosti koriste i serijom 6:0 dolaze do, dosad najvećih, 18:9, pred završna dva minuta uvodne četvrtine.

6. MINUT - Fontekio je na trenutak vratio goste na plus osam, ali su Vajt (trojka) i Volters (polaganje) primakli crveno-bele na samo tri poena zaostatka - 12:9.

4. MINUT - Prve poene za Zvezdu, na isteku 3. minuta igre, postiže Vajt. Odmah potom i Holins ubacuje dva bacanja. Fontekio prekida mini seriju crveno-belih, na isteku 4. minuta gosti vode 10:4.

2. MINUT - Zvezda je bez koša dva minuta, što Baskonija koristi i brzo stiže do 8:0. Radnjić odmah traži minut odmora.