Zvezda odbranila Žućkovu levicu! Ništa od derbija, Partizan zaleđen na minus 17! (FOTO/VIDEO)

20.02.2022

21:56

0

Crveno-beli dominantno do prvog trofeja u sezoni

KATA8427 - Copyright 24sedam/Katarina Mihajlović

Crvena zvezda je odbranila „Žućkovu levicu“. U finalu Kupa „Radivoja Koraća“, crveno-beli su ostvarili i drugi ovosezonski trijumf protiv Partizana, koji ni ovoga puta nije uspeo ozbiljnije da isparira najvećem rivalu - 85:68 (20:13, 29:15, 18:18, 18:22).

Očekivali su mnogi večeras košarkaški praznik i pravi derbi, ali da tako ne bude pobrinuli su se košarkaši srpskog i regionalnog prvaka, koji su na veoma dominantan način stigli do 11. trofeja Kupa u svojoj istoriji.

Koliko su crveno-beli večeras bili apsolutni gospodari dešavanja na terenu govori i to što Partizan nijednog momenta nije čak uspeo ni da dođe do izjednačenja. Samo nekoliko minuta dobre igre sredinom druge deonice, bilo je premalo da bi ekipa Željka Obradovića iole ozbiljnije zapretila najvećem rivalu.

Večerašnji okršaj večitih rivala bio je gotovo preslikan prvom duelu crveno i crno-belih ove sezone u regionalnom takmičenju. Posle veoma tvrdog početka, prvi su stege sa ruku i nogu odbacili košarkaši Zvezde, koji su ekspresno stigli do 10:0. Četiri i po minuta trebalo je Partizanu da postigne prve poene na meču, a kada su to uspeli odigrali su najbolji period u ovom finalu.

Kevin Panter je ubacio dve trojke i na trenutak dao nadu pristalicama "valjka" da će, ako ništa, uspeti barem duže da ostanu konkurenti u borbi za trofej. Ipak, pošto su prišli na 13:11, crno-beli su posle tajm auta Radonjića potpuno nestali sa terena i omogućili Zvezdi da već do kraja prve deonice stigne do osetnijeg plusa (20:13), koji je munjevitom brzinom rastao u drugoj četvrtini do maksimalnih plus 23 u finišu prvog poluvremena.

Poslednji nalet crno-beli su imali na polovini druge četvrtine, kada su Lesor (četiri poena) i Mur (2+1) vratili Partizan na jednocifren zaostatak posle minusa od 14 poena (29:20), ali su potom Obradovićevi izabranici ušli u seriju grešaka, koje su Kalinić, Marković i drugovi maksimalno iskoristili i sa devet vezanih poena otišli na nedostižnih 38:20 u 17. minutu.

Duel je tog trenutka praktično bio završen. Iako su se crno-beli u nastavku meča trudili da što više spuste razliku velikog rivala, u tome nisu imali previše uspeha, jer je Zvezda relativno lako odbijala svaki iole ozbiljniji udar "valjka", koji do poslednjeg zuvka sirene nije uspeo da se spusti ispod 17 razlike.

CRVENA ZVEZDA: Volters 14, Davidovac 3, Kalinić 18, Holins 15, Kuzmić 5, Lazarević, Mitrović 4, Lazić, Dobrić 9, Ivanović 4, Marković 13, Vajt.

PARTIZAN: Panter 14, Kuruc 9, Ledej 10, Avramović 4, Koprivica, Vukčević, Zagorac, Dangubić, Miletić, Mur 11, Lesor 19, Trifunović.

40. MINUT - KRAJ! Zvezda je pobedila Partizan (85:68) i osvojila 11. Kup u svojoj istoriji!

38. MINUT - Lesor vezuje četiri poena i pred završna tri minuta meča spušta razliku na 81:65. U poslednja dva minuta Zvezda ulazi s vođstvom 81:65.

36. MINUT - Poenima Kalinića na isteku napada i sa dva ubačena bacanja Davidovca Zvezda ostaje na 20 razlike na polovini poslednje deonice - 75:55. Panter na drugoj strani pogađa tri bacanja. Trojka Nikole Kalinića (deveta za Zvezdu u dosadašnjem toku meča). Panter vraća trojku, pa Volters pogađa van linije 6.75 na drugoj strani - 81:61, 36. minut.

24sedam/Katarina Mihajlović

34. MINUT - Sve je manje vremena za Partizan, koji se nalazi u nemogućoj misiji pred završnih šest minuta meča. Zvezda vodi 72:53.

32. MINUT - Poenima Dobrića otvoren je poslednji kvartal. Zvezda na isteku 32. minuta vodi 69:47.

30. MINUT - U samoj završnici treće deonice Radonjić dobija tehničku grešku zbog napuštanja trenerskog prostora. Pošto mu je to druga tehnička greška, Zvezdin trener je isključen. Na kraju treće deonice Zvezda vodi 67:46.

28. MINUT - Lesor sa tri poena smanjuje prednost Zvezde na 60:43 u 27. minutu. U poslednja dva minuta trećeg kvartala crveno-beli ulaze sa 62:43 posle poena Mitrovića.

26. MINUT - Dugo je Zvezda bez poena, ali crno-beli to ne koriste da uhvate rezultatski priključak. Na polovini treće deonice Zvezda vodi 57:40. Obradović dobija tehničku grešku, Kalinić pogađa bacanje i postiže poen za crveno-bele posle nešto više od dva i po minuta igre - 58:40. Koprivica pravi faul u napadu, to mu je četvrta lična greška - 58:40, 26. minut.

24. MINUT - Trojkom Kuruca Partizan je spustio minus na 19 poena, ali Holins to poništava sa tri ubačena bacanja - 57:35, 23. minut. Panter i Kuruc imaju po tri lične greške. Trojka Mura, pa zakucavanje Ledeja - 57:40, 24. minut. Radonjić traži tajm aut.

22. MINUT - Izgubljenim loptama na obe strane i poenima Voltersa uz faul u kontri (Marković promašio dodatno bacanje, pošto je Amerikanac morao van igre jer mu je ispalo kontaktno sočivo) - 51:28, 21. minut. Mur postiže prve poene za Partizan u nastavku meča. Posle dva minuta igre u trećoj deonici Zvezda vodi 53:32.

20. MINUT - Na kraju prvog poluvremena Zvezda vodi 49:28.

18. MINUT - Seriju Zvezde 9:0 prekida Kuruc, a potom na drugoj strani Kalinić pogađa tri penala za novi najveći plus crveno-belih - 41:22, 17. minut. Pred završna dva minuta prvog poluvremena crveno-beli vode 42:24.

16. MINUT - Zvezda je u seriji 7:0 posle novih pet vezanih poena Stefana Markovića (2/2 za dva, 2/2 za tri). Crno-beli su u seriji grešaka, a Zvezda posle poena Kuzmića sa poludistance pobegla na ogromnih plus 18 - 38:20, 16. minut.

14. MINUT - Holins na trenutak zaustavlja nalet "valjka", koji poenima Mura (2+1) razliku spušta na jednocifren broj - 29:20, 13. minut. Dva napada su crno-beli prokockali da smanje minus, pa Davidovac vraća Zvezdu na plus 11 na isteku 14. minuta - 31:20.

12. MINUT - Zvezda za minut i 20 sekundi pravi 7:0 i ima najveći plus u dosadašnjem toku meča - 27:13. Obradović odmah reaguje tajm autom. Lesor odgovara sa četiri brza poena - 27:17 na isteku 12. minuta.

10. MINUT - Zvezda je izdržala nalet Partizan i sa pet vezanih poena Stefana Markovića ponovo pravi osetniju prednost - 18:11. Na kraju prve deonice crveno-beli vode 20:13.

8. MINUT - Panter ubacuje prvu trojku za crno-bele na meču - 10:5, 7. minut. Kalinić odmah vraća istom merom. Razigrao se Panter, ubacio je još jednu trojku - 13:8. Partizan je na minus tri, posle poena Kuruca iz prodora. Radonjić traži tajm aut i dobija tehničku grešku zbog prigovora. Mur pogađa slobodno bacanje - 13:11, 8. minut.

6. MINUT - Na polovini prve deonice Zvezda vodi 10:0, posle trojke Kalinića i poena Holinsa u kontri. Obradović traži prvi tajm aut. Prošlo je pet minuta igre, Partizan još nije postigao poen (0/7 šut iz igre). Posle pet i po minuta, Mur pogađa sa poludistance za prve poene crno-belih na meču - 10:2, 6. minut.

4. MINUT - Prve poene na meču postiže Volters u kontri na isteku 3. minuta meča. Volters ubacuje i trojku. Zvezda vodi 5:0 u 4. minutu.

2. MINUT - Volters pravi faul u napadu, a Ledej na drugoj strani promašuje sa poludistance. Prva dva minuta protekla su bez poena.

Partizan meč počinje s petorkom Avramović, Panter, Kuruc, Ledej, Koprivica. Zvezda duel kreće sa Voltersom, Holinsom, Davidovcem, Kalinićem i Kuzmićem.

Partizan će večeras igrati bez Alena Smailagića, koji se povredio tokom subotnjeg polufinalnog duela sa FMP-om.