19:59

0

Mali gradski derbi u AdmiralBet ABA ligi pripao crno-belima

fmp-partizan-19 - Copyright MN Press

Verovatno će se svi u taboru Partizana složiti da se pobedi u zube ne gleda posle gostovanja u Železniku. Još jednom su crno-beli ove sezone priredili Željku Obradoviću i svojim navijačima triler završnicu i još jednom su iz nje izašli kao pobednici - 86:80 (18:24, 22:22, 24:16, 22:18).

Dovrana FMP-a postaje već tradicionalno teško mesto za Partizan. Iz sezone u sezonu crno-beli se muče u beogradskom predgrađu iz kojeg ih je večeras trijumfalno izveo Dalas Mur. Iskusni američki bek, iako nije blistao u šutu za tri poena (0/6), u poslednja dva minuta je preuzeo odgovornost i "izmišljenim" poenima poveo "valjak" ka izuzetno važnom trijumfu.

Koliko se Partizan mučio u Železniku možda i najbolje pokazuje podatak da je poene postiglo samo sedam igrača, od kojih je Madar svoja dva ubacio u finišu treće četvrtine. Takođe, crno-beli su prvi put na meču poveli tek u 27. minutu i imajući sve to u vidu subotnji trijumf dobija još malo na težini.

Dugo su Obradovićevi izabranici tražili formulu da zaustave razigrane i rastrčane "pantere", koje je maestralno predvodio Brajs Džojs, koji je sa 14 asistencija gotovo bez greške razigravao raspoložene saigrače, koji su od starta meča preuzeli vođstvo i već u sedmom minutu došli do najvećih plus osam (17:9).

S druge strane, tihi heroji "valjka" bili su Uroš Trifunović i Balša Koprivica. Mladi bek je bio jedini sposoban da ubaci šut sa distance u prvom poluvremenu, dok je supertalentovani centar u drugom poluvremenu, kada je FMP pretio da se odlepi na značajniju prednost zagospodario pod oba koša i sa nekoliko izuzetno važnih skokova u napadu i poena održao goste u rezultatskom priključku.

Dugo se večeras tražio Kevin Panter, a kada je došao do prepoznatljivog ofanzivnog ritma odmah je Partizan "prodisao" i krenuo da okreće rezultat. Iskusni bek šuter je najpre trojkom doneo prvo vođstvo "valjku" (58:55, 27. minut), da bi u četvrtoj deonici ubacio još jedan izuzetno važan šut van linije 6.75 kojim je prekinuo nalet "pantera" i tako utabao Muru put do zvanja meč vinera sa postignutih 10 od poslednjih 14 poena Partizana na meču.

FMP: Pavićević 10, Vujičić, Džons 10 (14as), Šaranović 6, Tasić 16, Radonjić 13, Izundu 12, Simović 2, Nerandžić 11, Stepanović.

PARTIZAN: Kuruc, Panter 17, Ledej 10, Zagorac, Koprivica 9 (11sk), Dangubić, Mur 21, Lesor 11, Trifunović 16, Madar 2.

Borac – Studentski centar (18.00)

40. minut: Tasić pogađa dva bacanja 46 sekundi pre kraja - 82:80. Mur pogađa sa poludistance 24 sekunde pre kraja. Odbranili su se crno-beli još jednom, Ledej sa dva ubačena bacanja stavlja tačku na meč. KRAJ! Partizan je pobedio FMP 86:80.

39. minut: Nerandžić zakucavanjem još jednom poravnava rezultat - 78:78. Mur čuva plus dva "valjku". Novi poeni Mura iz prodora, pred završnih 60 sekundi Partizan vodi 82:78.

38. minut: Poeni Mura uz zvuk sirene za istek napada. Radonjić odgovara na drugoj strani - 76:76, 38. minut. Izundu pravi petu ličnu grešku, Lesor sa linije penala donosi Partizanu plus dva pred završnih 130 sekundi meča.

37. minut: Sada su "panteri" imali dva napada na plus dva, ali ih nisu iskoristili, pa Trifunović sa dva ubačena bacanja poravnava rezultat - 72:72, 36. minut. U 37. minutu crno-beli vode 74:72 poenima Mura u kontranapadu. Izundu pogađa dva bacanja.

35. minut: Imao je Partizan dva napada na plus jedan posle trojke Pantera, ali ih nije iskoristio (promašeni šutevi za tri Pantera i Madara), pa FMP preko Džonsa dolazi do minimalne prednosti - 70:69. Lesor polovičnim učinkom s linije penala poravnava rezultat.

32. minut: Radonjić i Tasić vraćaju FMP vođstvo na startu četvrte deonice - 66:64, 32. minut. Koprivica sjajnim zakucavanjem poravnava rezultat.

30. minut: Razigrao se Mur u finišu treće deonice, ali su Radonjić i Džons uspeli da održe "pantere" u egalu pred poslednjih 40 sekundi pretposlednjeg kvartala - 62:62. Na poslednji dvominutni odmor odlazi se s vođstvom Partizana 64:62 posle poena Madara.

27. minut: Muče se crno-beli sa linije penala. Posle dva promašaja Mura, dva puta je neprecizan bio i Panter. Ipak, trojkom Trifunovića Partizan uspeva da izjednači u 26. minutu. Zanimljivo, dosad su kod gostiju samo šest igrača postigli poene. Posle trojke Pantera Partizan konačno vodi - 58:55, 27. minut.

25. minut: Tasić je trojkom kaznio ofanzivne propuste crno-belih - 53:46. Koprivica i Panter prave brzih 4:0 - 53:50.

23. minut: Koprivica i Mur vraćaju crno-bele na minus četiri na isteku 23. minuta igre - 50:46. Pritom, američki plejmejker je promašio dva bacanja.

21. minut: Posle izgubljenih lopti na obe strane u uvodnim napadima, Izundu zakucava. Ledej pogađa sa poludistance - 48:42.

Brajs Džons se zagreva pred start drugog poluvremena, što je svakako ohrabrujuća vest za FMP.

24sedam/P. K.

Kraj prvog poluvremena, 46:40

20. minut: Lesor je smanjio prednost. FMP posle toga pravi fual u napadu, a onda su obe ekipe imale po pokušaj, ali bez uspeha. Partizan ovakvom igrom teško da može do preokreta. Nesreća za FMP je što je Brajs Džons pao i posle je morao uz pomoć saigrača da napusti parket.

10. minut: Tasić pogađa trojku i povećava prednost FMP-a na 46:38

19. minut: Vezani poeni FMP-a, koji povećava prednost. Tajm-aut je bio u pravo vreme za njih, ništa od preokreta Partizana. 43:37

17. minut: Trifunović pogađa trojku čime kompletira (trenutnu) seriju Partizana od 8:2. Stefanović traži tajm-aut. 36:35

15. minut: FMP za dva šutira fenomenalnih 62 odsto! U isto vreme, Partizan ima samo sedam pogodaka iz igre: četiri za dva i tri za tri poena. Osim toga, crno-beli su slabi u odbrani, previše statični. Posle ulaza Džonsa i atraktivnog zakucavanja Izundua, Obradović traži tajm-aut. 34:27

14. minut: Primetna je nervoza na terenu, FMP traži prvi tajm-aut. 30:25.

Evo i fotki sa meča:

12. minut: Ništ se ne menja, FMP čuva vođstvo, ima skok i bolju kontrolu. 26:21

Kraj prve četvrtine, 24:18

10. minut: Prekidi i opomene za obe klupe. FMP ima 24:17.

8. minut: FMP je u dva navrata imao po osam bodova prednosti, 17:9, i 18:10. Crno-beli nikako da se "sastave". Domaćin igra agresivno i hrabro.

4. minut: FMP je bolje počeo, vodio je 5:0, posle čega je Partizan izjednačio, ali je domaćin brzo vratio prednost. Trenutno je 9:7. Crno-beli su pomalo u grču.

1. minut: Počeo je meč u Železniku!