21:49

0

Košarkašice uspešne na startu kvalifikacija za SP

SRB_vs_KOR_51 - Copyright MN Press

Niko nije očekivao lak posao, ali verovatno je bilo malo onih koji su mislili da će najbolje srpske košarkašice tek u poslednjih 60 sekundi uspeti da savlada Koreju na startu kvalifikacija za SP. Ipak, pobedi se u zube ne gleda, a ono što je posle svega najvažnije jeste prvi korak izabranica Marine Maljković ka Mundobasketu - 65:62 (13:15, 22:15, 19:16, 11:16).

Nove Marinine lavice predstavile su se beogradskoj publici u solidnom izdanju. U Hali sportova "Ranko Žeravica" Srpkinje su na momente podsećale na tim koji je vladar Starog kontinenta, ali je i te kako jasno da je novom timu potrebno još vremena da stekne rutinu i bezbolno nadomesti izostanak Sonje Vasić, Jelene Bruks i Dajane Butulije.

Korejke su večeras dobro namučile Srbiju. Preciznim šutevima za tri poena na startu meča stekle su početnu prednost, ali su Srpkinje u drugoj deonici podigle defanzivni bedem i šest i po minuta bile bez primljenog poena, što im je donelo i prvi dvocifreni plus na meču (29:19).

Ipak, u završnici prvog poluvremena Koreja je uspela da uhvati rezultatski priključak, kao i u finišu treće i početkom četvrte deonice, kada su se ekspresno vraćale iz minusa od 13, odnosno 11 poena.

Umalo se to našim gracijama obilo o glavu. Više od tri minuta Srbija je sredinom završnog kvartala bila bez poena, što su rivalke iskoristile i serijom 13:1 došle do minimalnog plusa (60:59), s kojim su ušle u poslednjih 60 sekundi susreta. Imale su Korejke i napad pri vođstvu 62:61 da verovatno prelome meč u svoju korist, ali su Srpkinje skupile snagu i poenima Dragane Stanković sa poludistance, te Ivon Anderson sa penala došle do velike i zaslužene pobede.

JUŽNA KOREJA: Čoi 7, Đihun Park 10, Hjein Park 9, Đi Su Park 8, Jun 2, Bae 5, Heo, Đin 2, Kang 3, Kim 16, Sohi Li, Heran Li.

SRBIJA: Anderson 13 (9sk), Čađo 7, Crvendakić 8 (8sk), Đorđević 2, Nogić 13, Katanić, Krajišnik 6, Mandić, Raca, Škorić, Stanković 10 (10sk), Topuzović 6.

40. MINUT - Minut i po pre kraja Park pogađa dva bacanja i vraća minimalnu prednost Korejkama - 62:61. Stankovićeva promašuje polaganje, ali Srbija uspeva da se odbrani. Stanković pogađa sa poludistance, Srbija vodi 63:62. Do kraja je 39 sekundi, Korejke traže tajm aut. KRAJ! Srbija je pobedila Koreju 65:62.

38. MINUT - Tri minuta pre kraja Koreja vodi 60:59 posle trojke Čoi. Izuzetno važni poeni, posle ulradene lopte, za Anderson. Pred završna dva minuta četvrte deonice Srbija vodi 61:60.

36. MINUT - Posle tri minuta bez poene, Anderson polovičnim učinkom s linije penala prekida seriju Korejki - 59:52. Četiri minuta pre kraja meč je, zbog pete lične greške završen za Tinu Krajišnik, a posle poena Park sa poludistance Korejke prilaze na samo dva poena zaostatka - 59:57, 36. minut.

34. MINUT - Nikako srpske košarkašice ne uspevaju da prelome Korejke, koje serijom 5:0 ponovo hvataju rezultatski priključak - 58:52, 34. minut.

32. MINUT - Topuzović sa dva ubačena bacanja i Nogo poenima iz prodora vraćaju Srbiji dvocifreni plus na isteku 32. minuta - 58:47.

30. MINUT - Razigrala se Crvendakić u finišu prve deonice, posle šest vezanih poena upisala je asistenciju za trojku Nogić, a potom za dva poentira i Topuzović za 54:41. Ipak, poslednjih pet poena postižu Korejke. Na poslednji dvominutni odmor Srbija ide sa plus osam 54:46.

28. MINUT - Crvendkić vezuje četiri poena i pred završna dva minuta trećeg kvartala podiže prednost Srbije na 47:40.

26. MINUT - Samo dva poena su Srpkinje postigle za dva minuta igre, što Korejke kažnjavaju trojkom Park i prilaze na tri poena zaostatka - 43:40.

24. MINUT - Saša Čađo poenima sa poludistance prekida seriju Koreje 7:0. Na isteku 24. minuta Srbija vodi 41:37.

22. MINUT - Dobro su Srpkinje počele drugo poluvreme, sa četiri vezana poena stigle su nadomak novog dvocifrenog plusa (39:30), međutim rivlke odgovaraju serijom 5:0 i na isteku 22. minuta stižu na minus četiri - 39:35.

20. MINUT - Probudile su se Korejke u samoj završnici prvog poluvremena, uspele su da koliko toliko zaustave nalet Srpkinja i na veliki odmor odu sa jednocifrenim zaostatkom - 35:30.

18. MINUT - Posle šest i po minuta igre u drugoj deonici, prve poene (trojku) za Koreju postiže Park. Nogić odmah uzvraća ubačenim šutem za tri poena - 27:18, 17. minut. Srbiji prvi dvocifreni plus na meču donosi Tina Krajišnik - 29:19, 18. minut.

16. MINUT - Ističe šesti minut igre u drugoj deonici, a Koreja još nije postigla poene u nastavku meča. Serija Srbije stigla je do 11:0 i vođstva 24:15 u 16. minutu.

14. MINUT - Znatno bolje deluju Srpkinje u na startu druge deonice. Više od četiri minuta su bez primljenog poen, a posle trojke Saše Čađo, serijom 9:0, dolaze do sedam poena viška - 22:14, 14. minut.

12. MINUT - Presečenom loptom i poenima iz kontre Dragane Stanković Srbija na isteku 12. minuta dolazi do izjednačenja - 15:15.

10. MINUT - Na kraju prve deonice Koreja vodi 15:13.

8. MINUT - Korejke su propustile dva napada da još više uvećaju plus, što je trojkom kaznila Nogić. Pred završna dva minuta prve deonice Srbija je na minus dva - 13:11.

6. MINUT - Korejke sa dve vezane trojke dolaze do prve osetnije prednosti na meču, na ulasku u 7. minut meča - 13:8. Marina Maljković traži prvi minut odmora na meču.

4. MINUT - Kang je trojkom donela prvu prednost Korejkama, ali je Tina Krajišnik brzo vratila minimalni plus Srpkinjama, koje na isteku 4. minuta vode 6:5.

2. MINUT - Prve poene na meču postiže Tina Krajišnik. Posle dva minuta igre rezultat je 4:2 za Srbiju. Poene je postigla Anderson.

Srbija meč počinje s petorkom Anderson, Crvendakić, Čađo, Škorić i Krajišnik.

Novi početak srpskih košarkašica, ovoga puta sa tribina, ispratiće dojučerašnja reprezentativka Sonja Vasić.