Partizanov deža vi u Badaloni! Valjak mleo pa stao, Huventud ga uništio trojkama!

22:06

1

Košarkaši kluba iz Humske moraće još da rade

20211102mmPanter01 - Copyright MN Press

Nadali su se košarkaši Partizana da bi mogli u Badaloni da pokažu kako su ove sezone spremni za velika dela, međutim, posle svega viđenog jasno je da je pred timom Željka Obradovića još mnogo rada. Ipak, ono što su crno-beli pokazali u većem delu prvog poluvremena daje im za pravo da mogu da sanjaju velike snove. Na kraju, posustali su pod dalekometnom paljbom domaćina, koji je u derbiju 12. kola Evrokupa slavio 92:84 (16;27, 15:15, 28:17, 23:25).

Gledajući večerašnji meč u Badaloni navijači Partizana imali su deža vi. Kao i u premijernom duelu prošle sezone, "valjak" je 15 minuta mleo rivala, koji se preciznim šutevima van linije 6.75 ekspresno vratio u igru do kraja prvog poluvremena, a potom u nastavku samo završio započeti posao.

Nema dileme da mladi tim Partizana još nije preležao sve "dečije bolesti" na putu do evroligaške ekipe. Jer, kako su lako stekli velikih 15 poena viška početkom druge deonice, tako su ih još lakše ispustili već do odlaska na veliki odmor, da bi u trećeoj deonici potpuno pali i, što uz neprilagođenost evidentnoj promeni sudijskog kriterijuma u trećoj deonici, što gotovo nezaustavljivom šutu rivala za tri poena (16/35), doživeli četvrti ovosezonski poraz u Evrokupu.

Sjajno su crno-beli otvorili večerašnji meč. Kuruc je povukao sa sedam od prvih devet poena beogradskog tima, a kada su mu se pridružili Panter i Lesor, prednost Partizana rasla je vrtoglavom brzinom do dvocifrenog broja posle samo osam minuta igre (20:9), da bi u 12. stigla i do najvećih 31:16.

Međutim, tada je na scenu stupio Brendon Pol i sa dve vezane trojke pokrenuo preiskusni tim Huventuda, koji je na krilima Ribasa, Vivesa i, najmlađeg među njima, Birgandera iz napada u napad topio minus, sve dok ga, serijom 14:1 nije upotpunosti istopio i napravio preokret (41:38, 19. minut).

Ledej, Panter i Dangubić samo su na trenutak, u finišu prvog i početkom drugog poluvremena zaustavili furiozan nalet domaćina i sačuvali plus "valjku" (45:41, 21. minut), koji je potpuno ukočio kada su Ribas, Vilis i Basas ubacili vezane trojke sredinom trećeg kvartala i pogurali Huventud do prve dvocifrene prednosti na meču (67:57, 29. minut).

Bilo bi, ipak, nepravedno reći da se Partizan nije borio. Lesor, Madar, Smailagić ubrizgavali su "veštačko disanje" u pluća crno-belima, kojima je i poslednju nadu u veliki trijumf ugasio Vives sa dve uzastopne nestvarne trojke na isteku napada tri minuta pre poslednjeg zvuka sirene (87:75).

HUVENTUD: Buskets, Pol 13, Ribas 15, Brodzijanski, Ventura 4, Vives 13, Basas 9, Feliz, Vilis 19, Birgander 12, Para 8, Tomić.

PARTIZAN: Kuruc 7, Panter 19, Ledej 15, Zagorac, Avramović 1, Koprivica, Dangubić 5, Smailagić 9, Mur, Glas, Lesor 20, Madar 8.

Huventud - Partizan 92:84

40. MINUT - KRAJ! Huventud je pobedio 92:84.

38. MINUT - Nova trojka Vivesa na isteku napada za verovatno prelomljenu utakmicu - 87:75, 37. minut. Pred završna dva minuta meča Huventud vodi 90:75 posle trojke Venture.

36. MINUT - Na polovini četvrte deonice Huventud vodi 81:74 posle trojke Madara. Vives pogađa trojku sa jedne noge, sa osam metara uz zvuk sirene za kraj napada. Na drugoj strani Madar poentira pod faulom, ali promašuje dodatno bacanje.

34. MINUT - Poenima Lesora i Pantera Partizan je zapretio domaćinu, koji sa dve vezane trojke odbija nalet "valjka" i dolazi do novog najvećeg plusa - 81:68, 34. minut. Posle tajm auta Obradovića Smailagić postiže veoma važnu trojku za Partizan, a potom Tomić pravi faul u napadu (četvrta lična greška).

32. MINUT - Četvrti period otvoren je sa 2+1 Lesora - 69:62, ali Vilis odmah vraća trojku i čuva domaćinu dvocifreni plus - 72:62, 32. minut. Laki poeni za Smailagića. Još jedna trojka Vilisa na drugoj strani - 75:64.

30. MINUT - Poenima Pare posle ofanzivnog skoka Huventud u 29. minutu prvi put na meču ima dvocifreni plus - 67:57. Meč je bio u višeminutnom prekidu posle manjih čarki na terenu, koje su završene sa po jednom nesportskom i po jednom tehničkom greškom na obe strane. Pošto je susret nastavljen, Smailagić je pogodio dva bacanja. Na kraju treće deonice Huventud vodi 69:59.

28. MINUT - Tečnost u igri ne postoji u trećoj deonici. Arbitri su značajno promenili kriterijum i prilično uticali na kvalitet košarke u nastavku meča. Na ulasku u 28. minut Huventud vodi 58:52. Mur nije materijalizovao tehničku grešku za domaće, a potom je Lesor ubacio dva bacanja. Sa četiri vezana poena Birgandera Huventud odlazi na 62:54 pred poslednja dva minuta treće deonice.

26. MINUT - Ledej zakucava i prekida seriju domaćih 9:0 - 53:51, 25. minut. Potpuno je stao Partizan, Basas pogađa dva bacanja, a potom Ledej pravi faul u napadu prilikom pokušaja ofanzivnog skoka i dobija teničku grešku. Domaći su ubacili dva od tri bacanja i vode 57:51 u 26. minutu. Lesor je polovičan s linije penala.

24. MINUT - Posle poena Birgandera i Madara za dva, trojke pogađaju Ribas, Vilis i Basas. Huventud ponovo vodi - 53:49, 24. minut.

22. MINUT - Drugo poluvreme otvoreno je trojkom Nemanje Dangubića - 45:41, 21. minut. Pol sa linije penala (1/3) pogađa prve poene za domaće u nastavku meča. Ledej poentira iz ofanzivnog skoka - 47:42, 22. minut.

20. MINUT - Partizan je potpuno stao. Vilis sa četiri poena produžava seriju Huventuda na 14:1 za vođstvo domaćih 41:38 u 19. minutu. Ledej konačno postiže poene za Partizan, a potom Panter poenima iz prodora vraća prednost na stranu Partizana 20 sekundi pre odlaska na veliki odmor - 42:41. Odbranio se Partizan. Na poluvremenu crno-beli vode 42:41.

18. MINUT - Posle Avramovićevog polovičnog učinka sa linije penala, Birgander postiže lake poene, a potom Panter gubi loptu i pravi nesportski faul nad Venturom. Košarkaš Huventuda je bio polovično precizan s linije penala, a potom je Ribas promašio trojku - 38:33, 17. minut. Partizan je propustio svoje prilike da zaustavi nalet domaćih, koji preko Birgandera (posle ofanzivnog skoka) i Ribasa (laki poeni posle presečene lopte) dolaze samo na poen zaostatka pred završna dva minuta prvog poluvremena - 38:37.

16. MINUT - Vives pogađa trojku posle zakucavanja Ledeja. Na polovini druge deonice Partizan vodi 35:27. Tomić pravi treću ličnu grešku, a Panter sa dva ubačena bacanja čuva crno-belima dvocifreno vođstvo - 37:27. Na kratko, pošto Ribas pogađa novu trojku za domaće.

14. MINUT - Mali košarkaši post na obe strane prekida Ledej poenima u kontri. Na drugoj strani pogađa Basas - 33:24, 14. minut.

12. MINUT - Poenima Ledeja u kontri otvoren je drugi period - 29:16. Još jednom Lesor pogađa pod faulom, treći put večeras je promašio dodatno bacanje - 31:16, 22. minut. Još jednom Brendon Pol pogađa izuzetno važnu trojku za domaće, a potom trojku ubacuje i Vilis. Huventud je ekspresno istopio dvocifreni minus, Obradović traži tajm aut - 31:22, 22. minut.

10. MINUT - Pol je trojkom prekinuo nalet crno-belih, kojima je dvocifrenu prednost poenima iz prodora sačuvao Panter - 22:12, 9. minut. Panter je sa tri ubačena bacanja došao do svog 10. poena večeras i doneo crno-belima novu najveću prednost - 25:12. Na kraju prve deonice Partizan vodi 27:16.

8. MINUT - Posle dva ofanzivna skoka Ledeja, Panter pogađa sa poludistance - 17:9, 7. minut. Tačno tri minuta pre kraja prve deonice, posle polovičnog učinka Pantera sa penala, Partizan je nadomak prvog dvocifrenog plusa - 18:9. Lesor sjajno zakucava, crno-beli u 8. minutu vode 20:9.

6. MINUT - Kuruc je postigao sedam od prvih devet poena Partizana, koji posle poena uz faul Lesora i pogođenog dodatnog bacanja vodi 12:7. Ono što je bitno za crno-bele jeste i druga lična greška Anta Tomića posle samo pet minuta igre. Još jednom 2+1 Lesora, posle odlične odbrane i oduzete lopte Pantera. Crno-beli vode 17:5 u 6. minutu. Seriju crno-belih 6:0 lakim poenima prekida Birgander.

4. MINUT - Posle trojke Kuruca Partizan vodi 5:0 u 3. minutu. Na isteku 3. minuta igre Ribas pogađa trojku i prve poene za domaće. Panter je precizan sa poludistance - 7:3. Ribas drži Huventud u priključku - 7:5, 4. minut.

2. MINUT - Meč je otvoren poenima Kuruca. Dobro crno-beli igraju u odbrani na početku meča. Dva minuta su bez primljenog poena, ali to nisu materijalizovali boljim napadom. Posle 120 sekundi igre crno-beli vode 2:0.

Partizan meč počinje s petorkom Madar, Panter, Kuruc, Ledej i Lesor.