Moćni Partizan razneo nemoćni Trento u nastavku Evrokupa! Crno-beli čuvaju "tvrđavu"

21:05

0

Crno-beli fenomenalno počeli evropsku godinu

kkpart-trento-40 - Copyright MN Press

Sjajno je Partizan odigrao večeras protiv Trenta, posle tri nedelje u Evrokupu. Od početka su vodili crno-beli i već u prvoj četvrtini su stekli dvocifrenu prednost.

Na kraju, Partizan - Trento 97:65 (27:8, 25:22, 22:23, 23:12).

Crno-beli sada imaju skor od 7 pobeda i 2 poraza u Evrokupu, dok je Trento ostao na 1/8.

Partizan je igrao bez Avramovića i Dangubića, a pred meč se otkrilo da neće biti ni Zagorca ni Miletića. To se nije ni osetilo večeras, jer su se razigrali Panter i Mur, a onda sa sobom povukli i ceo tim.

Željko Obradović je večeras mogao da računa na 10 igrača, svi su igrali i svi su se upisali u strelce.

Od početka je Partizan krenuo silno, brzo je stekao dvocifrenu prednost, a prvih 10 minuta završio je sa 27:8. Trento se trgnuo u drugoj četvrtini (završena 25:22), a onda posebno u trećoj, koju je dobio sa 23:22, i prišli na "samo" -19 u poslednjih 10 minuta.

Ipak, crno-beli su onda odigrali još bolje i na kraju došli do maksimalnih 32 poena prednosti.

Osim napada, koji su u početku poveli Panter, Mur i Smailagić, odbrana je bila skoro pa savršena.

Panter je večeras dobio više prostora, a protivnička odbrana više ne može da se fokusira samo na njega od kada je došao Lesor. Ofanzivi se kasnije priključio i Madar, tako da je Partizan imao veliku prednost.

To se promenilo malo u trećoj četvrtini. Trento je poznat kao ekipa koja je mentalno jaka i ne predaje se, što se videlo i tada. Mezanote je vezao dve trojke, a gosti su prišli 64:45. To je bio period i nešto slabijeg šuta Partizana, ali je Lesor skokovima ublažio nalet Trenta.

Na početku poslednje četvrtine je bilo 74:53, ali nikakvog iznenađenja nije bilo, jer je mlada petorka domaćina brzo vratila sigurnu prednost i dovela do maksimalne prednosti.

Najefikasniji je na kraju bio Madar sa 18 poena, uz četiri asistencije i tri skoka. Kevin Panter je završio meč sa 17 poena, četiri skoka i tri asistencije. Dalas Mur je takođe dao 17 poena, uz tri skoka i dve asistencije. Alen Smailagić je završio meč sa 10 poena i sedam skokova, a Trigunović sa 10 poena i pet skokova.

Partizan: Kuruc 2, Panter 17, Ledej 2, Koprivica 7, 9sk, 4bl, Smailagić 10, 7sk, Mur 17, Glas 7, Lesor 7, Trifunović 10, Madar 18.

Trento: Vilijams 11, Konti 4, Morina, Foraj 6, Flakadori 13, Mezanote 15, Delana 2, Ladurner, Kerolajn 14.

Blog uživo

40. minut: Kraj meča, Partizan je ponovo došao do najveće prednosti od +32. Konačni rezultat je 97:65.

37. minut: Neće ovde biti nikakvih iznenađenja, odlično Partizan rešava zonu, Trifunović daje trojku za 93:61

33. minut: Partizan pravi mini seriju 7:2 i povratio malo razliku. Na drugoj strani pogađa predvodnik Trenta večeras, Dijego Flakadori. 81:57.

Kraj treće četvrtine, 74:53

Trento je počeo da pogađa, vezao je neke poene i dobio je ovu četvrtinu 23:22. Ova deonica pripala je Trentu. Treba reći da je Smailagić dao dva slobodna bacanja dve sekunde pre kraja, inače bi razlika bila još manja. Znamo da su Italijani mentalno jaki, ali je ovo ipak veliko vođstvo. Videćemo da li ćemo prisustvovati šoku...

27. minut: Trento pravi seriju od 8:2, Obradović zove tajm-aut. 64:45

25. minut: Čuvaju crno-beli ubedljivu prednost. Igra se brzo, gosti ne klonu, uprkos velikom zaostatku. Panter i Mur su dogurali do po 15 postignutih poena. Partizan večeras igra sa desetoricom u "rosteru", a samo se Zek Ledej nije upisao u strelce. Trenutni rezultat je 62:37

22. minut: Panter je vezao četiri poena, a onda je Lesor pogodio oba bacanja i Partizan vraća maksimalnu prednost od 28 poena razlike. Na početku treće četvrtine je 58:30.

Imali su crno-beli 28 poena prednosti, ali je Trento počeo da pogađa i zaigrao bolje. Prva četvrtina završena je sa 27:8, a druga 25:22.

Kevin Panter je postigao 11 poena, uz tri skoka i dve asistencije. Dalas Mur je takođe dao 11 poena, uz tri skoka. Jam Madar je dodao 10, a Alen Smailagić osam poena.

Crno-beli za dva šutiraju 12:/21, a za tri 6/11.

Najefikasniji u Trentu je Dijego Flakadori sa 9 poena. Trento za dva šutira 9/18, a za tri 1/11.

Pogledajte fotografije sa meča:

Kraj prvog poluvremena, 52:30.

16. minut: Trento pogađa svoju prvu trojku na meču, iz 10. pokušaja. Na drugoj strani, Madar dobija dva bacanja i koristi oba. To je 10 poena za mladog Izraelca. 43:19

Ubedljivo vode crno-beli, ali se može primetiti da su gosti živnuli.

15. minut: Trento pravi mini-seriju od 6:0. Željko Obradović ništa ne rizikuje, odmah traži tajm-aut. 38:16.

14. minut: Partizan za dva šutira 9/14, a za tri 5/8.
Trento je na 7/14 za dva i 0/8 za tri.
Trenutno je 38:12.

12. minut: Nova trojka Madara za 35:10. Da li će crno-beli večeras zabeležiti još ubedljiviju pobedu nego što je bilo prošle godine? Tada su crno-beli slavili sa 71:43.

11. minut: Jam Madar postiže trojku i to je već +20 za Partizan. Raspevala se i publika u Areni, svi su spremni na još jedno lepo veče crno-belih.

Kraj prve četvrtine: Ako se po jutru dan poznaje, slede lepe vesti za Partizan. Crno-beli posle prve četvrtine vode 27:8. Panter je dao 11 poena, Smailagić i Mur po 6.

7. minut: Brzo je Partizan stigao do dvocifrene prednosti. Bilo je 12:2, a sada je 18:4. Panter je dao 8 poena, Mur 4.

4. minut: Bez obzira što su oba tima vrlo oslabljena, ako Partizan bude koncentrisan, pitaće se za sve na ovom meču, što je odmah na početku i potvrdio, jer je poveo 10:2. Gosti uzimaju tajm-aut. Panter je postigao šest poena do sada.

1. minut: Počeo je meč. Kevin Panter postiže prve poene na meču. 2:0

- Pošto nema Zagorca i Dangubića, kapiten je Uroš Trifunović. Treba reći i da je Trento oslabljen, jer nema trojicu Amerikanca, koji su veoma bitni.