Partizanova rapsodija u „Areni“! Istorijska pobeda „valjka“ u AdmiralBet ABA ligi!

19:11

0

Crno-beli bez milosti protiv desetkovanog Splita

0MET673102 - Copyright MN Press

Istorija regionalne košarkaške lige ispisana je večeras u beogradskoj Areni. U 15. kolu AdmiralBet ABA lige, Partizan je savladao Split 109:49 (17:12, 34:5, 32:21, 26:11) i ostvario najubedljiviju pobedu od osnivanja Jadranske lige!

Nije imao milosti "valjak" prema desetkovanim Splićanima, koji su u najveću dvoranu na Balkanu stigli sa samo osam košarkaša. Iako je probleme sa virusom korona imao i tim Željka Obradovića, koji nije mogao da računa na Aleksu Avramovića i Nemanju Dangubića (u sastavu nije bio ni Smailagić, ali za njega nije potvređeno da je pozitivan), to se nije nimalo osetilo u igri Partizana, koji je iz minuta u minut prosto mleo nedoraslog rivala na parketu.

Držali su se gosti koliko toliko samo u uvodnoj deonici, da bi u drugoj usledilo potpuno pomračenje košarkaša Splita. Samo dva poena iz igre, pet ukupu, uz košgeterski post iz igre od preko 11 minuta uticali su na to da crno-beli već na poluvremenu mogu da proslave pobedu - 51:17.

Sa sedam vezanih poena na startu Panter je povukao "valjak", u drugoj deonici mu se pridružio Glas, da bi se u trećoj mladom Slovencu pridružili Lesor i Koprivica, koji su atraktivnim zakucavanjima u nekoliko navrata dizali publiku u dvorani na noge.

Ipak, lider Partizana večeras je bio Dalas Mur. Iskusni američki bek gotovo bez greške je dirigovao igrom Partizana, omogućivši tako i mnogo manji pritisak na Jama Madara, koji je na momente pokazao zbog čega ga smatraju jednim od najtalentovanijih plejmejkera u Evropi. Sve u svemu, lepa i istorijska noć za crno-bele, koji su tako prestigli dosadašnji rekord Cedevita (savladala Zadar 120:62 u sezoni 2016/17) i postavili novi zadatak nekim budućim generacijama u regionalnom takmičenju.

PARTIZAN: Kuruc 3, Panter 14, Ledej 10, Zagorac 5, Koprivica 10, Miletić 18 (10sk), Mur 12, Glas 19, Lesor 8, Madar 10.

SPLIT: Runjić 9, Žganec 6, Ukić 5, Vuko 7, Čampara 5, Perkušić, Šorter 17, Barič.

Zadra - SC Derbi 16.00

40. MINUT - KRAJ! Partizan je ostvario istorijsku, najubedljiviju pobedu u istoriji AdmiralBet ABA lige - 109:49.

38. MINUT - U poslednja dva minuta ulazi se s vođstvom Partizana 103:47.

36. MINUT - Poenima uz faul i pogođenim dodatnim bacanjem Koprivice, te polaganjem u kontri Madara, razlika crno-belih raste na 97:42 na polovini treće deonice. Ne staju košarkaši Partizana, Koprivica pogađa jedno od dva bacanja za 98:42 pred završna četiri minuta meča.

34. MINUT - Vuko pogađa trojku za goste, a potom Miletić postiže nove lake poene ispod koša gostiju - 92:42, 34. minut.

32. MINUT - Poenima Miletića (četiri) i Glasa (2+1) crno-beli na startu poslednje deonice dolze na plus 51 - 90:39.

30. MINUT - Na poslednji dvominutni odmor crno-beli odlaze sa plus 45 - 83:38, pošto je trojku uz zvuk sirene postigao Šorter.

28. MINUT - Pred završna dva minuta treće deonice, posle poena Koprivice i Glasa, Partizan vodi 78:35.

26. MINUT - Za manje od pet minuta treće deonice Lesor je postigao šest poena. Mur poentira u kontri za plus 40 crnob-belih u 26. minutu - 69:29, 26. minut. Trojku ubacuje i Zagorac, crno-beli trojke šutiraju 10/15.

24. MINUT - "Otvorila se" utakmica u trećoj deonici, lepi potezi su na obe strane, posle trojke Runjića, trojkom odgovara Panter. Partizan na isteku 24. minuta vodi 65:29.

22. MINUT - Bolje je Split otvorio drugu deonicu, posle trojke Ukića stigli su do sedam poena za manje od dva minuta igre. Ipak, Lesor sa četiri poena i Mur trojkom održavaju plus Partizana - 58:24, 22. minut.

20. MINUT - Sve je rešeno u Areni. Partizan na poluvremenu vodi 51:17! U drugoj deonici su crno-beli ubacili 34 poena, a primili samo pet.

18. MINUT - Posle više od 11 minuta bez koša iz igre, Ukić postiže poene za goste. Partizan pred završna dva minuta prvog poluvremena, posle trojke Glasa i poena Miletića, vodi 44:17.

16. MINUT - Miletić, Glas (trojka) i alej-up zakucavanje Koprivice za ekspresnu seriju 7:0 i novi najveći plus 32:15, 15. minut. GLas je nezaustavljiv, posle lakih poena Koprivice, Slovenac je ubacio još jednu trojku. Na isteku 16. minuta Partizan ima ogromnih 37:15.

14. MINUT - Ledej ubacuje trojku i povećava seriju i plus crno-belih - 25:12, 13. minut. Posle skoro osam minuta bez poena gostiju, Čampara pogađa tri bacanja - 25:15, 14. minut.

12. MINUT - Ukradenom loptom i zakucavanjem Glasa otvorena je druga deonica. Potom je slovenački košarkaš ubacio i trojku, crno-beli serijom 10:0 stiže do prve dvocifrene prednosti na meču - 22:12, 11. minut.

10. MINUT - Na kraju prve deonice Partizan vodi 17:12 posle trojke Mura.

8. MINUT - Na trojku Vuka za izjednačenje, Partizan odgovara poenima Ledeja. Na isteku 8. minuta igre crno-beli vode 14:12.

6. MINUT - Trojkom Šortera i sa dva ubačena bacanja Žganeca Splićani prilaze na minus jedan na polovini prve deonice - 10:9. Prvi poeni za Leosra i prekid mini serije gostiju - 12:9, 6. minut.

4. MINUT - Runjić i Šorter usporavaju Panterov nalet, posle poena Mura sa poludistance crno-beli na isteku 4. minuta vode 10:4.

2. MINUT - Prve poene na meču postiže Panter iz prodora. Novi poeni, na sličan način, američkog beka, a potom ubacuje i trojku. Za manje od dva minuta crno-beli dolaze do 7:0, sve poene je postigao Panter.

Crno-beli počinju meč s petorkom Mur, Panter, Zagorac, Ledej i Lesor. Meč je počeo minutom ćutanja, u čast legende Jugoplasitke Vinka Bajrovića.

Partizan će večeras, pored Dangubića i Avramovića, biti i bez Alena Smailagića. Razlozi njegovog izostanka još nisu objavljeni.

Sportski direktor Partizana Zoran Savić je igračka legenda Splita. Uoči meča je razgovarao sa najvećim imenom sadašnjeg sastava nekadašnjeg prvaka Evrope Rokom Lenijem Ukićem.

Rodion Kuruc je prvi od košarkaša Partizana izašao na zagrevanje.