Drama! Jovanovićeva Cibona pala u poslednjim sekundama, Cedevita slavi u "svom" Zagrebu!

28.12.2021

19:53

0

Zmajevi se izvukli iz prilično nezgodne situacije - 82:79

fereell - Copyright ADmiralBet ABA liga/Cibona/Mihal Jacic

Prava drama u poslednjoj utakmici AdmiralBet ABA lige u 2021. godini! Cibona je dočekala Cedevitu i do samog kraja imala šansu da pobedi, ali je pala u samoj završnici - 82:79.

Jaka Blažič je pogodio dva slobodna bacanja na 21 sekund do kraja i tako doveo Zmajeve u prednost. Posle konfuzije u napadu Cibone Pulen je napravio faul na tri sekunde do kraja. Zatim je Ogust ukrao loptu i tako ukrao poslednje nade domaćeg tima.

Neiskustvo domaćina je došlo do izražaja.

Najefikasniji kod Cedevite bio je Blažič sa 19 poena, dok je Ogust dodao 15. U redovima Cibone dobro se pokazao Branković sa 20 ubačenih poena.

Cedevita je u poslednje vreme imala promenljive rezultate, a svakako da gostovanje Ciboni nije baš najjednostavnija utakmica koju možete da igrate.

I Cibosi su napravili probleme Zmajevima na početku meča, ali je do poluvremena ekipa koju vodi Jurica Golemac stigla do potpunog poravnanja.

Kako se meč približavao kraju bilo je sve očiglednije da će se gledati neizvesna završnica. Cibona je vodila devet razlike u poslednjoj četvrtini, ali je kasnije dozvolila protivniku da se vrati i povede.

To je sve garantovalo neizvesnu završnicu... Bilo je dramatično. Na kraju je ekipa Vladimira Jovanovića morala da prizna poraz.