Kad je neko majstor dovoljno mu i poluvreme: Tripl-dabl Nikole Jokića za treće mesto na Zapadu i MVP titulu

15.05.2021

05:49 >> 06:02

0

Srbin brljirao u Detroitu gde je za svega 26 minuta postigao 20 poena, uhvatio 15 lopti i zabeležio 11 asistencija

Copyright Nikola Jokić

Nema dileme ni kod najvećih skeptika oko toga da Nikola Jokić zaslužuje titulu MVP NBA lige za sezonu 2020/21.

Srpski centar se u Detroitu još jednom prikazao navijačlima u najboljem svetlu, postigavši za svega 26 minuta igre protiv Pistonsa još jedan tripl-dabl sa 20 poena, 15 skokova i 11 asistencija što je njegov tim dovelo do pobede rezultatom  104:91 i trećeg mesta na tabeli Zapadne konferencije. Nagetsi su preskočili Kliperse, koji su izgubili u Hjustonu, tako da će prema sadašnjem stanju tabele u plej-ofu razigravati sa Portlandom u prvoj rundi.

Zahvaljujući pobedama u poslednjih mesec i po dana u plej-of vozu našlo se mesto i za sve bolji Golden Stejt. “Ratnici” su ponovo tesno pobedili sa 125:122 Nju Orleans, iako nisu imali pomoć Stefa Karija koji je odlukom trenera Stiva Kera ostao na klupi. Zato je mladi srpski krilni centar Alen Smailagić odigrao gotovo 20 minuta i za to vreme uspeo je da postigne pet poena, da uhvati dve lopte, po jednom asistira i zabeleži “krađu“.

Veliku minutažu dobio je i Aleksej Pokuševski u porazu njegove Oklahome protiv gostiju iz Jute. Najmlađi igrač NBA odigrao je 33 minuta, postigavši kao starter na poziciji beka šest poena, devet skokova i jednu asistenciju. Boban Marjanović nije igrao u trijumfu Dalasa 114:110 protiv Toronta.

Regularni deo sezone završava se 17. maja, a plej-of startuje pet dana kasnije.

Dalas – Toronto 114:110

Hjuston – Los Anđeles Klipers 122:115

Memfis – Sakramento 107:106

Golden Stejt – Nju Orleans 125:122