Iznenađenje: Aston Vila deklasirala Arsenal u Londonu

0

Autor: Milan Nastić

Klub iz Birmingema slavio protiv tobdžija sa 3:0

Copyright Tanjug/AP/Photo Richard Heathcote/

Aston Vila je stigla do važnog trijumfa u Londonu nad Arsenalom sa 3:0 u poslednjem meču osmog kola Premijer lige.

Već od samog starta gosti su pokazali da žele da odnesu čitav plen, a to pokazuje i poništen gol Megina već u prvom minutu zbog ofsajda.

Aston Vila to nije deprimiralo, već su nastavili da napadaju i to im se isplatilo golom u 25. minutu kada je Saka pokušao da interveniše ispred Trezegea i poslao loptu u svoju mrežu.

Slavni klub sa “Old Traforda” ostao je na svega sedam bodova, pošto je u svojoj šestoj utakmici Premijer Lige ove sezone poražen od Arsenala 0:1.

Posle toga, “tobdžije” su zaigrale bolje, imali nekoliko zrelih šansi, a najbliži je pogotoku bio Lakazet, ali njegova lopta je otišla iznad gola.

U nastavku meča, gosti su se opredelili da brane minimalnu prednost i da pokušaju iz kontre da postignu još neki pogodak.

Iz takve taktike uspeli su da daju  još dva gola i time naprave jedno od najvećih iznenađenja u osmom kolu Premijer lige.

Posle Arsenala i Lidsa izgubili su i od Aston Vile.

Golove za ekipu iz Birmingema postigao je još Oli Votkins u 72. i 75. minutu, čime je overio trijumf Astone Vile u Londonu.

Posle ovog kola gosti se nalaze na petom mestu sa 15 bodova, a Arsenal je na 11. sa 12 bodova.