0

Autor: Jovan Terzić

Crveno-beli se remijem oprostili od grupne faze

Copyright Profimedia

Najavio je Dejan Stanković da će njegovi fudbaleri ići na pobedu protiv Slovan Libereca, bez obzira na to što utakmica u Češkoj nije imala rezultatski značaj. Tako je i bilo, ali su domaćini uspeli da se odbrane – 0:0. (tok utakmice)

Nekoliko odličnih prilika imali su crveno-beli, posebno u drugom poluvremenu, međutim, rezervni golman Slovana koji je dobio šansu u ovoj utakmici, Milan Knobloh, odlično je odradio posao.

Najbliži pogotku gosti su, ipak, bili u finišu prvog dela, kada je El Fardu Ben pogodio stativu – u 42. minutu, posle centaršuta Ivanića i loše procene Mikuče. Lepo je Ben primio loptu, zategao jaču, desnu nogu, ali nije imao sreće…

U drugom delu pretili su Ivanić, Rodić i dvaput Veljko Nikolić.

Iako fudbaleri Slovana nisu pokazali mnogo toga, imao je i rekorder Milan Borjan posla. U dva navrata probali su Mara i Sadilek da ga iznenade iz “slobodnjaka”, ali je Zvezdin kapiten pokazao zašto je najbolji golman grupne faze Lige Evrope.

Posle ovog remija, a pobede Hofenhajma nad Gentom 4:1 konačna tabela L grupe izgleda ovako: Hofenhajm 16, Zvezda 11, Slovan 7, Gent 0.

Kao što je bilo poznato i pre ove utakmice, Hofenhajm i Zvezda čekaju ponedeljak i žreb šesnaestine finala Lige Evrope.

Slovan Liberec – Crvena zvezda 0:0

SLOVAN: Knobloh – Koščelnik, Jugas, Kačaraba, Mikula – Pešek (68. Matušek), Mara, Sadilek, Moskera (89. Fukala) – Beran (68. Hromada) – Jusuf (75. Rabušic).
ZVEZDA: Borjan – Gajić, Milunović, Degenek (81. Pankov), Rodić (71. Gobeljić) – Sanogo, Petrović – Ben (81. Eraković), Kanga (53. Nikolić), Ivanić (71. Boaći) – Falćineli.
Sudija: Matijas Gestranijus (Finska).