22:11 >> 22:18

0

Uzbudljivo je u Primeri

Copyright Tanjug/AP Photo/Jose Breton

Najzanimljivija šampionska trka je definitivno u Španiji. Tri ekipe imaju realne šanse za trofej, a jedna vreba iz senke.

Real je preuzeo prvo mesto na tabeli bar na jedan dan. Na gostovanju su ubedljivo savladali Kadiz – 0:3 (0:3).

Sve su rešili u prvom poluvremenu, tačnije sve je rešio Karim Benzema. Dao je dva gola i asistirao kod jednog. Prvo je u 30. minutu pogodio sa penala, pa je tri minuta kasnije asistirao Odriozoli, da bi u 40. svojim drugim pogotkom stavio tačku.

U domaćem timu je Ivan Šaponjić ušao u igru u 46. minutu umesto Negreda, ali nije uspeo da pomogne ekipi da postigne bar počasni gol.

Sevilja je ta koja preti iz senke. Na gostovanju su savaldali Levante – 0:1 (0:0).

Jedini gol dao je El Nesiri u 53. minutu. Nemanaj Gudelj je ušao u igru u 86. minutu, dok njegov imenjak Radoja na drugoj strani nije igrao zbog povrede.

Real i Atletiko imaju po 70 bodova, s tim što „kraljevski klub“ ima trenutnu prednost zbog gol razlike, Sevilja ima 67, a Barselona 65 i dva meča manje.

Osasuna je bila bolja od Valensije – 3:1 (2:1).

Martinez Kalvo je doneo prednost domaćinu u 13. minutu, Gameiro je u 30. poravnao rezultat, da bi Kaljeri u 32. vratio vođstvo. Onda su viđena dva penala za Osasunu. Tores je u 65. minutu promašio, Domenek je odbranio njegov šut, usledio je korner posle kog je Diakabi igrao rukom u petercu, a Tores je iz popravnog sa “kreča” bio sigurniji.

Uroš Račić je za goste igrao do 52. minuta, dok je Darko Brašanac kod pobednika ušao u 74. minutu.