22:47 >> 22:59

0

Iskusni strateg promenama sačuvao tri boda u Đenovi

Copyright Tanjug/Tano Pecoraro/LaPresse via AP

Kada je Rodrigo de Paul u 55. minutu zatresao mrežu Sampdorije učinilo se da bi Udineze konačno mogao da prekine niz mečeva bez pobede, ali je promenama Klaudio Ranijeri dao značajan impuls svojim igračima da goste i posle sedme utakmice ostave bez tri boda – 2:1 (0:0).

Desetak minuta pošto je Udineze poveo, iskusni strateg je napravio trostruku promenu, a Torsbi, Keita i Toregrosa su uneli neophodnu energiju domaćinu, koja je dala rezultat posle pet minuta, pošto je Kandreva u 67. minutu iz penala poravnao na 1:1.

Bio je to signal Sampdoriji da krene još jače ka golu rivala, koji je odolevao napadima Đenovljana do 81. minuta, kada je rezervista Toregrosa zatresao mrežu gostiju i doneo svom timu tri boda koji su ih ostavili na sredini tabele.