Milan se oporavio od Juventusa: Tri boda i povratak Ibrahimovića

21:44 >> 21:50

0

Rosoneri slavili

Copyright Tanjug/AP Photo/Antonio Calanni

Stefano Pioli i Milan imaju više razloga za slavlje. Kako zbog samog rezultata, tako i dešavanja unutar tima.

“Rosoneri” su ostvarili laku pobedu protiv Torina i pokazali da poraz od Juventusa u prethodnom kolu nije ostavio trag – 2:0 (2:0). Strelci su bili Leao u 25. i Kesi u 36. sa penala.

Međutim, ono što mnogo više raduje navijače jeste povratak Zlatana Ibrahimovića. Iskusni švedski napadač je posle duge pauze zbog povrede konačno zaigrao. Ušao je u 85. minutu umesto Leaa.

Na drugoj strani je Saša Lukić odigrao svih 90 minuta, a “bikovi” su žestoko protestovali na početku drugog poluvremena kada su dobili penal, ali je posle gledanja VAR-a sudija Mareska promenio odluku.

Kada je stanje na tabeli u pitanju Milan je prvi sa 40 bodova i utakmicom više od Intera (36) i Rome (33), upravo ta dva tima igraju u međusobnom duelu u nedelju. Torino je i dalje u zoni ispadanja sa 12 poena.