Levandovski odmarao, Bajern strepeo, Humels dva puta u metu, Veljkoviću bod u Frankfurtu

0

Nastavlja se borba u Bundesligi

Copyright Tanjug/Friso Gentsch/dpa via AP

Uzavrelo je na vrhu tabele Bundeslige. Posle prvih mečeva šestog  kola se nastavlja velika borba, Bajern i Dortmund imaju po 15 poena, Lajpcig prati sa dva manje.

Trener Hans Flik je uspeo da učini nemoguće – da ubedi Roberta Levandovskog da se odmori. Jedan od najboljih napadača na svetu nije ni otputovao u Keln, a to je moglo da košta Bavarce.

Uspeli su da savladaju Keln – 1:2 (0:2), ali su strepeli u završnici. Miler je doneo prednost gostima sa penala u 13. minutu, da bi Gnabri u nadoknadi prvog dela duplirao vođstvo. Dreksler je vratio nadu domaćinu pogotkom u 82. minutu. Pokušavali su „jarčevi“, ali nedovoljno da naprave veliko iznenađenje.

Kad nema Erlinga Halanda (povreda kolena), odgovornost za golove u Dortmundu preuzima vođa odbrane. Iako se to očekuje od Rojsa, Sanča, Brantda ili nekoga od igrača koji igraju napred.

Umesto njih Mats Humels je morao dva puta da pogodi metu da bi Borusija došla do trijumfa protiv Bilefelda – 0:2 (0:0).

Duel u Frankfurtu bi bio srpski okršaj, ali se Filip Kostić još uvek nije oporavio od povrede. Umesto toga je na terenu bio samo jedan Srbin – Miloš Veljković.

Njegov Verder je osvojio bod protiv Frankfurta – 1:1 (0:0).

Sardžent je doveo tim iz Bremena u vođstvo u 51. minutu, da bi Andre Silva u 65. poravnao rezultat. Domaći tim je imao i poništen gol Kamade u 34. minutu, pošto je posle provere VAR-a ustanovljeno da je bio ofsajd pre pogotka.

Augsburg je na svom terenu bio bolji od Majnca – 3:1 (1:0).

U poslednjem meču dana Borusija Menhengladbah je minimalnim rezultatom savladala Lajpcig. Jedini gol postigao je Volf u 60. minutu.