Kuman besan na sudiju: Bio je čist penal za nas!

0

Autor: N. St.

Strateg Barselone je bio ljut na arbitra

Copyright Tanjug/AP Photo/Manu Fernandez

Direktan okršaj dva najveća španska rivala pripao je domaćem timu. U fenomenalnoj utakmici u Madridu je Real savladao Barselonu (2:1).

Viđeno je pregršt velikih prilika na obe strane, delovalo je da su mogla da padnu mnogo više od tri gola. A, dogodila se i jedna sporna situacija kada je u 84. minutu posle kontakta sa Mendijem Brajntvajt pao u kaznenom prostoru. Sudija Hil Manzano je doneo odluku da nema penala, pa je pokazao nekoliko žutih kartona zbog protesta.

Među onima koji su dobili javnu opomenu je bio i Ronald Kuman. Trener gostiju je bio vidno besan posle utakmice.

Naši navijači će biti besni, veoma besni, posle ove utakmice zbog odluka sudije. Nismo bili dobri u prvom poluvremenu, ali smo se poboljšali u drugom. Penal je bio čist. Stvarno je bio čist. Međutim, moram da prihvatim tu odluku i da ućutim. Ne mogu da verujem da nema VAR-a. Čist penal je bio – nije mogao Kuman da se pomiri sa tom odlukom.