Kad je Slovan prošli put bio u Beogradu: Biševac branio, Delije nisu videle gol (video)

27.10.2020

14:19 >> 14:25

0

Autor: J. T.

Sećanje na prethodni duel Crvene zvezde i češkog predstavnika

Fudbaleri Crvene zvezde i Slovan Libereca sastaće se u četvrtak od 18.55 u 2. kolu Lige Evrope.

Biće to drugi put da češki klub gostuje u Beogradu, a prethodno su se ovi rivali sastali septembra 2006.

U 1. kolu istog takmičenja, ali tada drugačijeg formata, Slovan je prvo slavio u Liberecu 2:0, zatim i 2:1 u Beogradu. Ta utakmica ostaće upamćena po tome što je poslednjih petnaestak minuta na Zvezdinom golu stajao Milan Biševac, jer se Ivan Ranđelović povredio, a Dušan Bajević već izvršio tri izmene.

Gosti su brzo poveli, u 2. minutu revanša, čime su praktično završili sav posao.

Zanimljivo je sećanje tadašnjeg Slovanovog golmana, Mareka Čeha, koji sada radi u stručnom štabu kluba iz Libereca.

-Na njihovom ogromnom stadionu sektor kod ulaza za igrače je rezervisan za ultrase. Imali su ogromnu koreografiju, pa nisu ni primetili da smo dali gol u drugom minutu. Tek kada su sklonili koreografiju u 10. minutu videli su i počeli strahovito glasno da zvižde – ispričao je Čeh za Slovanov sajt.

Po njegovom mišljenju, crveno-beli su potcenili rivala, a tome je doprineo i prijateljski meč tokom letnjih priprema u kom je Zvezda pobedila 3:0 u Austriji.

-Sećam se mnogo toga iz tog vremena. Bili smo loši u pripremnim utakmicama i trener Lavička je protiv Zvezde namerno izveo drugi tim. Mislim da je to uticalo da nas kasnije potcene. Bili su favoriti, ali smo ih eliminisali.

Na golu je sada Filip Ngujen, koji je imao odlično izdanje protiv Genta i pripadaju mu velike zasluge za pobedu 1:0.

-Filip nam je mnogo pomogao u toj utakmici. Prebrodili smo sve teške trenutke i radujemo se utakmici koja sledi – najavljuje Čeh.

U drugom meču Grupe L Lige Evrope, takođe od 18.55, sastaju se Gent i Hofenhajm u Belgiji. Podsetimo, na startu takmičenja Hofenhajm je kao domaćin pobedio Zvezdu 2:0, a Slovan u Liberecu savladao Gent 1:0.

Crvena zvezda je u beogradskom duelu te 2006. igrala u sastavu: Ranđelović – Pantić (55. Trajković), Biševac, Gaj, Perović (65. Anđelković) – Kastiljo, Milovanović, Milijaš, Georgiev (21. Purović) – Ailton, Đokić. Trener je bio Dušan Bajević.

Slovan je, inače, došao kao posledica eliminacije crveno-belih iz kvalifikacija za Ligu šampiona od Milana.