17:56 >> 18:18

0

Autor: J. T.

Odigrane četiri utakmice 11. kola Superlige

Nije dobro počela jubilarna 100. utakmica za Nenada Lalatovića na klupi Vojvodine, pošto je Dušan Živković već u 3. minutu doneo prednost Radu, ali su se njegovi fudbaleri trgli i na kraju ga obradovali ubedljivom pobedom – 4:1.

Na 1:1 izjednačio je Slavko Bralić u 12. minutu, a onda su po povratku sa odmora domaći fudbaleri napunili mrežu rivala. Precizni su bili Nemanja Čović u 55, Petar Bojić u 69. i Miljan Vukadinović iz penala u 79. minutu.

Vojvodina je ovom pobedom prestigla Partizan koji u nedelju igra “večiti derbi” sa Crvenom zvezdom. Novosađani su trenutno drugoplasirani sa bodom više.

Nenad Lalatović u 100 utakmica kao trener Vojvodine ima 59 pobeda, 24 remija i 17 poraza, uz 170 datih, a 81 primljen gol.

Raspucani su bili izabranici Nenada Lalatovića, ali još efikasniji igrači TSC-a, koji su u Senti dali Novom Pazaru čak sedam golova – 7:0!

Po dva puta u strelce su se upisali Nenad Lukić (16, 48) i Vladimir Silađi (26, 73), a po jednom Đuro Zec (4), Filip Babić (19) i Borko Duronjić (69). Ponovo su fudbaleri TSC-a podsetili na partije iz prošle sezone, a Novi Pazar je doživeo svoj najubedljiviji poraz u Superligi.

Pauza u prvenstvu, kao i promena trenera, prijali su fudbalerima Radnika iz Surdulice. Pod komandom Slavoljuba Đorđevića, posle dva poraza, vezali su tri uzastopne pobede. Ovog petka je u Surdulii savladan OFK Bačka 1:0, golom Milana Makarića iz penala u 8. minutu.

Najviše uzbuđenja ove večeri viđeno je na Banovom brdu, gde je Čukarički izgubio od Proletera 1:2. Novosađani su do četvrte uzastopne pobede i visokog četvrtog mesta na tabeli došli preko Siniše Babića koji je realizovao penal u 88. minutu.

Gosti su prethodno poveli golom Milana Mirosavljeva u 19. minutu, a izjednačio je Asmir Kajević u 61. iz penala.