Đuričićeva asistencija nedovoljna da se zaustavi šampionski Inter, Juventus konačno slavio

Pobede favorita u Seriji A

Copyright Tanjug/AP Photo/Antonio Calanni

Jednu ruku fudbaleri Intera već drže na Skudetu. Posle 29 odigranih kola u Seriji A se nalaze na provm mestu sa 71 bodom, čak 11 više od drugoplasiranog gradskog rivala Milana i 12 više od Juventusa.

Seriju su nastavili pobedom na svom terenu protiv Sasuola – 2:1 (1:0).

Lukaku je pogodio u 10. minutu, da bi potom u 67. asistirao Lautaru za 2:0. Umesto lake pobede je bilo nervoze u zavšrnici. Đuričić je pokušao da šutne makazicama, umesto toga je poslao savršenu loptu ka Traoreu koji je pogodio dalji ugao za 2:1. Gol Lukakua u nadoknadi je poništen zbog ofsajda, ali se nisu u domaćem timu mnogo bunili zbog toga.

Juventus je konačno trijumfovao. Posle serije lošijih rezultata su uspeli da slave i ot protiv Napolija – 2:1 (1:0).

Kristijano Ronaldo je zatresao mrežu u 13. minutu, da bi Dibala u 73. udvostručio vođstvo i to samo četiri minuta po ulasku u igru. Počasni pogodak dao je Insinje sa penala u 90. minutu.