Ronaldo, vidiš li ti to, ma tako je bre! Dušan Vlahović na vrhu Serije A! (VIDEO)

12:50

0

Ovo je prvi remi Fiorentine u sezoni

Tan2021-12-19_141211788_0 - Copyright Tanjug/AP

Srpski fudbaler Dušan Vlahović, pogotkom u 51. minutu na utakmici Fiorentine i Sasuola izjednačio je rekord Kristijana Ronalda i sada se nalazi na vrhu večne liste.

Naime, reč je o 33. pogotku srpskog igrača u jednoj kalendarskoj godini, što je najviše u Seriji A.

Tim pogotkom, on je smanjio rezultat, obzirom da je Sasuolo u Firenci vodio sa 2:0.

Srpski napadač je dobio loptu u prostor, istrčao do kraja i konačno savladao Konsiljija, koji je danas na veoma visokom nivou, te je i glavni razlog zbog čega na kontu Fiorentine stoji samo jedan pogodak.

Dušanu je preostalosusret sa Veronom kako bi se osamio na prvoj poziciji.

U 88. minutu, trener Viole je rešio da srpskog igrača povuče sa terene, na opšte iznenađenje svih, ali i nezadovoljstvo napadača.

Što se samog meča tiče, Sasuolo je iznenadio Fiorentinu u provom poluvremenu i sa dva brza pogotka, gost je poveo sa 2:0. Finiš prvog dela pripao je Fiorentini, i pravo je čudo kako Milenković i Vlahović, koji su bili najopasniji u ljubišastom dresu, nisu smanjili rezultat.

Sve do 51. minuta Viola je konstantno napadala, a tada je Vlahović smanjio zaostatak. Samo deset minuta kasnije, nalet Fiorentine doneo je izjednačenje, precizan je bio Toreira, a deo ove akcije bio je i Vlahović.

Srpski igrač je ređao prilike i u nastavku, a domaćin je ostao bez kapitena Biragija, koji je zbog dva žuta kartona morao van igre.

Čak i tada, Fiorentina je bila opasniji rival,a li se rezulat do kraja nije promenio, 2:2.