Atalanta mora još da raste! Romini Englezi šokirali Bergamo i ušli u istoriju Serije A!

0

Izabranici Žozea Murinja ubedljivo slavili na gostovanju

Tan2021-12-18_155815860_0 - Copyright Tanjug/Spada/LaPreše via AP

Atalanta je poslednjih godina u vrhu Serije A, ali tim Đanpjera Gasperinija definitivno će morati još da raste da bi se ozbiljnije uključio u borbu za Skudeto.

To je postalo sasvim jasno posle večerašnjeg gostovanja Rome, koja je u Bergamu slavila ubedljivu pobedu - 4:1.

„Vučica“ je furiozno krenula u meč. Već u 1. minutu Ejbraham je doveo Murinjov tim u vođstvo, da bi u Zaniolo u 27. duplirao prednost Rimljana.

Kada je Kristante zatresao sopstvenu mrežu u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena, delovalo je da bi Atalanta u nastavku mogla do preokreta, međutim Smoling je u 72. minutu raspršio nade navijača u Bergamu, koji su potpuni šok doživeli deset minuta kasnije, posle drugog gola Ejbrahama.

Engleski internacionalci su večeras ispisali i istoriju Premijer lige, kao prva dva fudbalera sa Ostrva koji su postigli gol na istoj utakmici elitnog ranga italijanskog fudbala.