21:35

0

"Neroazuri" ostaju i dalje na prvom mestu tabele Serije A

Tan2021-12-17_2143765_0 - Copyright Tanjug/Alessandro Garofalo/LaPresse via AP

Inter je potvrdio ulogu favorita u utakmici 18. kola Serije A. Prvak Italije je pobedio poslednjeplasirani tim, Salernitanu sa 5:0. Jasno je da se smeši povratak u Seriju B, ako ih u međuvremenu ne izbace.

Ivan Perišić je "načeo" rivala koji je večeras bio domaćin, već u 11. minutu, na asistenciju Hakana Čalhanoglua. Zatim se u strelce upisao i Denzel Damfriz, u 33. minutu, posle dodavanja Edina Džeka.

Turčin je novu asistenciju upisao u 52. minutu, ali je tada strelac bio Aleksis Sančez. U 56. minutu, Sančez je ustupio mesto Lautaru Martinezu koji je bio strelac u 77.

Samo minut kasnije, šansu da zaigra je dobio i Aleksandar Kolarov. Nekadašnji kapiten Srbije je ove sezone treći put dobio šansu da zaigra. Već je bio na terenu protiv Bolonje i Empolija.

Konačan rezultat je postavio Roberto Galjardini koji je takođe meč počeo na klupi. Igrao se 87. minut, a sudija Marijani nije ni produžavao meč. Nije bilo potrebe, pošto je večeras viđena igra "mačke i miša".

Nešto ranije, Lacio je pobedio Đenovu sa 3:1.

U sledećem kolu, Salernitana će gostovati Udinezeu, dok će Inter biti domaćin Torinu.