Sergej kapiten, Lacio siguran! Rimljani lako sa Đenovom kojoj ni Ševčenko ne pomaže

19:24

0

Odigran meč 18. kola Serije A

Tan2021-12-17_201412876_0 - Copyright Tanjug/AP Photo/Gregorio Borgia

Fudbaleri lacija pobedili su Đenovu u utakmici 18. kola Serije A. Na "Olimpiku" je bilo 3:1 u korist tima Mauricija Sarija koji "puca" na mesto koje vodi u UEFA takmičenja. Trenutno su osmi sa 28 bodova, dok su "grifoni" daleko lošije plasirani. Iz 18 utakmica imaju samo deset bodova, tako da ih nije spasio ni dolazak Andreja Ševčenka na klupu. Ovo mu je šesti meč bez pobede.

U 36. minutu poveo je Lacio, golom Pedra. Lopta je ušla u gol uz desnu stativu. Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, a na nove golove se čekalo prilično dugo. Tako je u 75. minutu pogodio Frančesko Aćerbi, a u 81. i Matija Zakanji. U oba slučaja, asistenciju je upisao Luis Alberto. U 86. minutu poraz je ublažio Filipo Meleđoni.

Sve vreme je igrao za rimski tim i reprezentativac Srbije Sergej Milinković-Savić koji je i nosio kapitensku traku. Ćiro Imobile nije bio ni u protokolu zbog zdravstvenih problema.

U narednom kolu, Lacio će gostovati Veneciji, a Đenova biti domaćin Atalanti.