Milenković odmenio Vlahovića i poveo Fiorentinu ka osmini finala Kupa (VIDEO)

22:37

0

„Viola“ savladala Benevento

profimedia-0648175435 - Copyright Profimedia

Fudbaleri Fiorentine savladali su ekipu Beneventa 2:1 u šesnaestini finala Kupa Italije.

Domaći su dobro otvorili meč i poveli već u 19. minutu pogotkom Nikole Milenkovića. Hoze Kaljehon je izveo korner sa desne strane, skočio Igor Hulio i prosledio loptu do Milenkovića, koji je na fenomenalan način zatresao protivničku mrežu. Do poluvremena nije bilo većih uzbuđenja, pa se na pauzu otišlo sa 1:0.

U drugom delu je Fiorentina nastavila u istom ritmu i već u 47. minutu pogotkom Rikarda Sotila, koji je natrčao na odbijenu loptu u petercu i levom nogom zatresao mrežu rivala.

Samo četiri minuta kasnije, Benevento je smanjio preko Gabrijele Monćinija. Marko Sau je proigrao svog napadača koji se dobro snašao i pogodio.

Srpski napadač, Dušan Vlahović, je šansu dobio u drugom poluvremenu i nije uspeo da postigne pogodak kojim bi oborio rekord Kristijana Ronalda, ali nema sumnje da će ipak u tome uspeti.