Derbi Vojvodine imao šok završnicu: Spartak odneo bodove u nadoknadi, i to autogolom (VIDEO)

15:59

0

Konačan rezultat postavio je Maksimović

20210425ivSpartak7 - Copyright MN Press

Vojvođanski derbi u okviru Superlige završen je pobedom Spartaka. Subotičani su slavili sa 3:2, a konačan rezultat je postavljen u sudijskoj nadoknadi, i to autogolom Novice Maksimovića. Treba reći i da su na poluvremenu upravo gosti vodili sa 2:0.

Ekipa Slavoljuba Đorđevića tako je ostala na četvrtom, a tim Vladimira Gaćinovića je napredovao do sedmog mesta.

Podsetimo, u prošlom kolu Vojvodina je izgubila od Voždovca, dok je Spartak prekinuo niz od četiri meča bez pobede.

Posle prilika na obe strane, poveli su gosti. Luka Bijelović je primio loptu, ušao u kazneni prostor, uspeo da eskivira Mladena Devetka, a zatim zaobišao Gorana Vukliša. Sve se dešavalo u 24. minutu.

Samo deset minuta kasnije, u strelce se upisao i Nemanja Nikolić. Mirko Topić je izgubio loptu na sredini, a tu priliku je iskoristio napadač Subotičana. Možda smo dobili i gol sezone.

U drugom poluvremenu domaćin se u potpunosti vratio u meč. U 60. minutu, posle gužve u kaznenom prostoru, ispred gola najbolje se snašao kapiten “stare dame” Nemanja Čović.

Na izjednačenje se nije čekalo dugo, a doneo ga je Veljko Simić na asistenciju Momčila Mrkaića.

U 83. minutu, reklamirali su domaćini igranje rukom, ali sudija Radaković nije mislio tako. Pokazao je da se meč nastavi. U 89. minutu Čović je pokušao glavom sa desetak metara, ali je lopta otišla metar pored stative.

U trećem minutu nadoknade, "pao" je autogol, Prošao je Bijelović, sa desne strane, ubacio loptu ka golu, a Maksimović je nespretno reagovao i ubacio je u mrežu.

Nešto ranije, Novi Pazar i Voždovac su odigrali bez golova.