Ševčenko u neverici! Kvadrado golom iz kornera otvorio Juventusu put do pobede protiv Đenove

05.12.2021

22:12

0

Golman Sirigu je posle greške kod vodećeg pogotka, nekoliko puta sjajno intervenisao

Tan2021-12-5_211236526_1 - Copyright Tanjug/Marco Alpoži/LaPreše via AP

Deluje da je Alegri uspeo koliko toliko da stabilizuje Juventus. Posle bolnog poraza od Čelsija u Ligi šampiona (4:0), potom još većed udarca na nacionalnoj sceni u derbiju s Atalantom (1:0), "stara dama" je vezala dva sigurna trijumfa bez primljenog gola. Nakon Salernitane, u Torinu je pala Đenova - 2:0.

Juventus je vodeći pogodak, kojim je nagovestio pobedu nad Đenovom postigao preko Huana Kvadrada udarcem direktno iz kornera. U 9. minutu Kolumbijac je precizno ciljao sa leve strane i smestio loptu iza leđa neopreznog golmana Salvatorea Sirigua - 1:0.

Atraktivan pogodak, drugi ovog vikenda, pošto je u derbiju između Rome i Intrera Hakan Čalhanoglu takođe iz kornera doneo prednost svom timu protiv Rimljana.

Golman gostiju Sirigu  možda nije bio na visini zadatka u 9. minutu, ali je tokom utakmice sa nekoliko bravuroznih intervencija sprečio ubedljiviji trijumf  "stare dame".

Dva puta je odlično reagovao posle šuteva Alavara Morate, a po jednom je odbranio zicere De Lihtu, Dibali i Kvadradu. Tek u 82. minutu je Dibala uspeo da ga matira za ubedljiviju pobedu. Tim iz Đenove se u prvenstvu pobedi nije radovao već 13 utakmica.