Prva pobeda prebogatog Njukasla! Najbolji strelac tima iskoristio "poklon s neba", dugo su ovo navijači čekali (VIDEO)

04.12.2021

17:33

0

Tan2021-11-30_222221501_0 - Copyright Tanjug/Richard Sellers/PA via AP

Desilo se: najbogatiji klub sveta je konačno pobedio! Njukasl je posle 14 kola uspeo da upiše tri boda, i to protiv direktnog konkurenta u borbi za opstanak Barnlija – 1:0.

Ova dva rivala su se tako izjednačila po broju bodova na tabeli. Jedini gol je postigao Kalum Vilson, pet minuta pre kraja prvog poluvremena, kada je iskoristio pravi poklon iznebuha.

Golman Barnlija Nik Poup je skočio i uhvatio jedan centaršut s leve strane, ali je pao na protivničkog igrača i ispustio loptu tačno ispred Vilsona, koji se odvojio malo na desnoj strani, a onda opalio u nebranjeni gol za veliko slavlje na Sent Džejms parku.

Ovo je ujedno i prva pobeda od kada je ekipu preuzeo Edi Hau. Njukasl se nada da će se u zimskom prelaznom roku dovoljno pojačati da izbori opstanak u Premijer ligi, a onda će na leto početi lagano da pravi super-tim za trofeje.