I "plavi" deo Liverpula je crven: "Redsi" deklasirali "karamele", Čelsi i Siti upisali identične pobede

0

Vodeći timovi upisali pobede

I "plavi" deo Liverpula je crven:  "Redsi" deklasirali "karamele", Čelsi i Siti upisali identične pobede
Tan2021-12-1_225324971_2 - Copyright Tanjug/AP Photo/Jon Super

Ovo kolo, 14. po redu u Premijer ligi obeležio je derbi Mersisajda u kojem su uspešniji bili gosti. Na "Gudisonu" je protiv Evertona slavio Liverpul i to sa 4:1.

Već u devetom minutu poveli su "Redsi" Jirgena Klopa, golom Džordana Hendersona, da bi samo deset minuta kasnije pogodio i Mohamed Salah. Egipćanin koji je bio sedmi u izboru za Zlatnu loptu bio je strelac i u 64. Konačni rezultat i debakl "karamela" Rafaela Beniteza potvrdio je Diogo Žota, u 79. minutu.

Liverpul je posle ovog trijumfa na trećem mestu sa tri boda manje od Čelsija. Prvak Evrope je gostovao Votfordu i slavio pogocima Mejsona Maunta i Hakima Zijeha. Konačan rezultat je bio 2:1, ali je ovaj meč obeležio i jedan nemio događaj.

Srećom na kraju se sve dobro završilo, mada je meč bio prekinut na više od pola sata. U prvom poluvremenu jednom navijaču je pozlilo, pa mu se ukazivala pomoć.

Pobedu je upisao i Mančester siti. Branilac titule je gostovao Aston Vili koju je preuzeo Stiven Džerard. Pogotke u pobedi od 2:1, dali su Ruben Dijaš i Bernardo Silva. Ispostavilo se da je ta prednost bila nedostižna, s obzirom da je Oli Votkins uspeo samo da ublaži poraz.