Drama Metalca na debiju novog trenera! Sa penala do četvrtfinala Kupa protiv trećeligaša!

30.11.2021

18:12

0

Radnički s Novog Beograda stao nadomak nove senzacije

fkpart-metalac-72 - Copyright MN Press

Metalac je prvi četvrtfinalista Kupa Srbije. Superligaš iz Gornjeg Milanovca je na otvaranju osmine finala masovnijeg takmičenja, kao gost, tek posle boljeg izvođenja penala, savladao Radnički s Novog Beograda – 1:1, penalima 3:2.

Na klupi Metalca danas je debitovao novi trener Milija Žižić. Njegova ekipa povela je u 17. minutu golom Stuparevića, ali su domaći, koji su u prethodnom kolu eliminisali Voždovac, do izjednačenja došli nepunih 60 sekundi pošto je počelo drugo poluvreme preko Nuredinija.

Kako do isteka 90. minuta nije bilo promene rezultata, pristupilo se izvođenju penala, gde su za nijansu precizniji bili favorizovani gosti, koji su tako nastavili borbu za trofej u Kupu Srbije.