Kakav je ovo folirant! Dejverson doneo titulu Palmeirasu, ali i glumio "za medalju" (VIDEO)

28.11.2021

09:21

0

Meč dva brazilska tima rešen je posle produžetaka

Tan2021-11-27_23392499_2 - Copyright Tanjug/AP Photo/Natacha Pisarenko

Palmeiras i dalje vlada južnoameričkim kontinentom. Klub iz Sao Paula je odbranio titulu u Kopa Libertadores zahvaljujući pobedi nad Flamengom. Posle produžetaka bilo je 2:1.

Meč je igran u Urugvaju, u Montevideu, a poveo je Palmeiras. Rafael Veiga je u petom minutu doneo prednost koja je čuvana do 72. Tada Gabrijel Barbosa izjednačio, da bi se nešto kasnije ušlo u produžetke. Na početku produžetka šansu je umesto Veige dobio Dejverson i to je bio pravi potez.

Već u 95.minutu, bio je strelac za novu kontinentalnu titulu, treću po redu i drugu uzastopnu.

AP Photo/Matilde Campodonico

Međutim, ovaj meč će ostati upamćen i po "glumi" Dejversona.

Posle duela u samoj završnici meča, sudija Nestor Pitana je razdvojio Vilijana Araoa i Dejversona koji je ustao i krenuo da trči. U tom trenutku, Pitana je stavio ruku na leđa Dejversona koji je počeo da glumi. Pao je na travu i počeo da simulira.

Verovatno je pomislio da ga je gurnuo Arao i počeo je da glumi. Kada je shvatio ko mu je bio iza leđa, nastavio je kao da se ništa nije dogodilo.

Nedugo zatim, usledilo je i veliko slavlje.