18:48

0

Kruševljani i Nišlije podelili bodove

20210829npRadnickiN - Copyright MN Press

Duel Napretka i niškog Radničkog u Kruševcu završen je bez pobednika - 1:1 (1:0). Pogotkom Nikole Aksentijevića u 50. minutu, praćenu lošom reakcijom golmana domaćih Nikole Vasiljevića, gosti su izjednačili, a rezultat je do kraja ostao nepromenjen.

Saša Marjanović je u prvom poluvremenu izveo dva odlična poteza. U 25. minutu sjajno je izveo slobodan udarac sa preko 20 metara. Preko živog zida gađao je same rašlje, međutim, golman Nišlija Damir Kahriman je bravurozno intervenisao i loptu izbacio u korner.

U narednom napadu Marjanović je sa leve strane izveo korner i bukvalno pogodio u petercu Petra Krunića koji je, zahvaljujući i smušenoj reakciji levog beka Nikole Stankovića, sproveo loptu u mrežu za 1:0.

Gosti su potom imali šansu da izjednače, neugodan šut Miljana Škrbića golman Nikola Vasiljević je odbranio, a loptu je potom stativa sprečila da ne završi u golu.

Na drugoj strani posle dobre akcije po desnoj strani, Krunić je imao zicer. Sa pet metara prebacio je prazan gol za ubedljivije vođstvo Kruševljana.

Kazna za pormašaj stigla je u prvim minutima nastavka.