Nikako da pobede: Pazarci dva puta vodili, ali ih je Čukarički ipak stigao

16:00

0

U ponedeljak novi okršaj dva tima

20210805npKajevic1 - Copyright MN Press

Novi Pazar ipak nije napravio veliko iznenađenje, pošto nije pobedio Čukarički u zaostaloj utakmici 2. kola Superlige Srbije. Rezultat je bio 2:2, mada je domaćin dva puta vodio.

Tako su belo-crni iz Beograda zadržali treće mesto na tabeli, dok su Pazarci i dalje poslednji. Uz to produžili su loš niz, pa sada u osam vezanih mečeva u ligi ne znaju za pobedu. Ali ako je za utehu, u četiri poslednje (računajući i ovu) utakmice nisu ni izgubili.

Šef stručnog štaba gostiju, Saša Ilić morao je da menja već u 13. minutu, kada je Marka Docića zamenio Stefan Kovač. Zatim je u 30. minutu, Almir Aganspahić pogodio sa bele tačke, za 1:0 za Pazarce. Samo šest minuta kasnije izjednačio je Miladin Stevanović, da bi u sudijskoj nadoknadi Nemanja Mladenović doneo svom timu novo vođstvo.

U 84. minutu bilo je burno na terenu. Zbog igranja rukom, gosti su tražili penal, a sudija Miloš Milanović je na belu tačku pokazao tek posle intervencije iz VAR sobe. Domaćin je negodovao, ali je siguran izvođač bio Asmir Kajević. To je na neki način bila i kazna za defanzivnu igru u drugih 45 minuta.

U samoj završnici je Aganspahić imao priliku za 3:2, ali je sa nekoliko metara iskosa pogodio spoljni deo mreže.

Zanimljivo je da će isti rivali snage odmeriti i u ponedeljak, ali će Čukarički biti domaćin.

Podsetimo, duel 2. kola nije odigran u prvobitnom terminu zbog tadašnjih obaveza Čukaričkog u Ligi konferencija.