Aleksandre, sine Mitre, idemo u Katar: Svi golovi srpskog centarfora u kvalifikacijama, uživajte! (FOTO, VIDEO)

16.11.2021

10:06

0

Na osam utakmica u Grupi A, Mitrović je postigao osam golova i sa Srbijom izborio učešće na Svetskom prvenstvu

0MMM6090 - Copyright MN Press

Nekako nam ovih dana teško ide da zamislimo lepši prizor od onog kad Aleksandar Mitrović stavi ruku pored uha pa zavrti prstima i glavom.

To je siguran znak da se Srbijom ore uzvici zadovoljstva. Znak da je pao gol. Znak za slavlje.

Videli smo to od početka kvalifikacija tačno osam puta, zaključno sa čarolijom koja je označila da su Srbi učesnici Mundijala naredne godine.

Sve je počelo onom golčinom Irskoj, onim lobom, koji je raspametio sve na svetu. Na istom meču, Mitrović je "bocnuo" i glavom za pobedu. Da podsetimo, Mitrogol nije bio starter na toj utakmici.

Treći gol u kvalifikacijama dao je Portugalu u Beogradu. Vodili su gosti sa 2:0, a Mitrović je glavom pokrenuo Orlove, koji su do kraja stigli do boda. Ispostaviće se ogromnog. Boda velikog kao Katar.

Onda je pokorio olimpijski stadion u Bakuu. Postigao je oba gola u tesnoj pobedi nad Azerbejdžanom, ovoga puta nogama. Prvo desnom, a onda i levom.

Luksemburg je bio žrtva našeg maestralnog napadača za njegov šesti i sedmi gol u kvalifikacijama.

I ostao je još samo Portugal u Lisabonu. Utakmica nad utakmicama. Ona koja vodi na Svetsko prvenstvo. Pod uslovom da se pobede Ronaldo i drugovi. Težak uslov, zahtevan... Još teži posle gola Portugala već u drugom minutu. Teži, ali ne i neostvariv. Ništa nije neostvarivo kada je na terenu Mitrogol.

Baš kao i na otvaranju kvalifikacija Mitrović je utakmicu počeo sa klupe. Ušao na poluvremenu, ratovao 45 minuta sa rivalima, a onda ta njegova zlatna glava. U 90. minutu. U gol!