Novi šamar za Murinja: Venecija šokirala Romu

13:46

0

"Vučica" je trenutno na petom mestu na tabeli Serije A

Tan2021-11-7_144330989_0 - Copyright Tanjug/Paola Garbuio/LaPresse via AP

Današnji program 12. kola Serije A počeo je velikim iznenađenjem. Venecija je kao domaćin pobedila Romu sa 3:2 posle preokreta.

Povratnik u italijansku elitu je poveo već u trećem minutu pogotkom Matije Kaldare, ali je završnica prvog dela igre pripala gostima iz Rima. U 43. minutu, strelac je bio Eldor Šomurodov, a tri minuta kasnije Tami Abraham. Asistenciju je upisao Uzbekistanac.

Do nove pobede, posle tri meča bez trijumfa, Venecija je došla zahvaljujući Matiji Aramuu (asistent kod prvog gola) u 65. minutu i Davidu Okereki u 74.

Rezultatska kriza u "Vučici" se nastavlja, pošto je Roma vezala poraz od Milana i remi sa Bodo Glimtom, a sada je usledio i poraz od Venecije.

U narednom kolu, Roma će bodove tražiti protiv Đenove i Andreja Ševčenka. Inače, ovo je još jedan razočaravajući rezultat pod vođstvom Portugalca. Navijači sigurno još pamte i poraze od gradskog rivala, Lacija, Juventusa, ali i Bodo Glimta od 6:1, u Ligi konferencija.

Ako je za utehu, Roma je na petom mestu tabele Serije A.