20:54

0

Crno-beli uštopovali Vlahovića, Kvardado rešio derbi

Tan2021-11-6_214412489_0 - Copyright Tanjug/Fabio Ferrari/LaPreše via AP

U prvom minutu nadoknade, rezervista Juventusa Huan Kvadrado, jedan od bivših igrača Fjorentine, udarcem iskosa i uz pomoć štopera gostiju Biragija koga je okrznula lopta, matirao je nesmotrenog golmana Taraćana za pobedu Juventusa nad Fjorentinom od 1:0 (0:0).

U tvrdoj i borbenoj utakmici najpovoljnije prilike usledile su u finišu meča, prethodnio, u 73. minutu, zbog prekršaja nad Federikom Kjezom, drugi žuti karton i isključenje zaradio je srpski reprezentativac Nikola Milenković.

Domaćin je potom počeo ozbiljnije da ugožava mrežu gostiju, već u 76. minutu Kjeza je snažnim šutem iskosa uzdrmao prečku.

Solo akcija Kolumbijca Kvadrada donela je tri boda Juventusu. Dušan Vlahović je bio budno motren od strane defanzivaca domaćina De Lihta i Ruganija, nije imao ozbiljnijih prilika za gol. Posle isključenja Nikole Milenkovića, u timu Fjorentine šansu je dobio i Matija Nastasić.