Nastavilo se posratnje Zidanove ekipe: Real samo do boda protiv Viljareala

17:47 >> 17:50

0

Drugi meč u nizu za kraljveski klub bez pobede

Copyright Tanjug/AP Photo/Alberto Saiz
Fudbaleri Real Madrida ostali su bez pobede na gostovanju Viljarealu sa kojim su odigrali meč rezultatom 1:1 (0:1). Bio je to duel u nevreme za trenera madridskog giganta Zinedina Zidana, jer su korona i povrede izbacile iz stroja kapitena Serhija Ramosa, Karima Benzemu, Kazemira, Valverdea i Luku Jovića, pa je tako u šansu napadu dobio pomalo zaboravljeni reprezentativac Dominikanske republike Marijano Dijaz.
Dugo odsustvo iz tima i izenadno ukazana prilika da igra samo je pojačala želju za dokazivanjem kod bivšeg napadača Liona. Već u prvoj prilici bio je više nego spretan kod centaršuta Denija Karvahala, pa je aktuelni prvak Španije već od 2. minuta njegovim udarcem glavom došao do vođstva – 0:1.
Izjednačenje domaćoj ekipi doneo je Đerar Moreno iz penala u 76. minutu meča, pa su se gosti ovim remijem zadržali na četvrtoj poziciji, dok je Viljareal trenutno drugi sa dva boda više od slavnog rivala iz Madrida .