Ludilo u Bundesu: Bez pobede domaćina, Bajernu samo bod, Dragović Bajerov junak

0

Autor: J. T.

Rezultatska klackalica u duelu Hofenhajma i Štutgarta

Copyright Tanjug/AP Photo/Matthias Sćrader)

Brojna uzbuđenja u subotnjim utakmicama 8. kola Bundeslige igranim od 15.30. I – nijedna pobeda domaćina!

Zabeležena su tri remija i dve “trojke” gostiju, od kojih je najznačajniji rezultat 1:1 u Minhenu, gde Bajern nije uspeo da savlada Verder.

Gosti su poveli u poslednjim trenucima prvog poluvremena preko Maksa Egestajna, a u finišu utakmice imali su i priliku da dođu do sva tri boda, ali Džoš Sardžent nije iskoristio dve odlične šanse.

Bavarci su u 62. minutu uspeli da izjednače preko Kingslija Komana, na dodavanje Leona Gorecke, ali i pored inicijative, umalo da ostanu i bez tog jednog boda.

Kiks šampiona iskoristio je Bajer Leverkuzen, koji je golom Zvezdine želje, Aleksandra Dragovića, uspeo da savlada Arminiju 2:1 i približi se vodećem Bajernu na samo bod zaostatka. Austrijski štoper pogodio je u 88. minutu, pošto se najbolje snašao posle akcije na centaršut iz kornera. Odbijena lopta došla je do njega na 12-13 metara, a onda je usledio precizan šut u ugao.

Najviše uzbuđenja bilo je u Zinshajmu, gde je rival crveno-belih u Ligi Evrope – Hofenhajm – odigrao 3:3 sa Štutgartom.

Domaćin je poveo preko Baumgartnera u 16. minutu, ali je već u 18. bilo 1:1, a u 27. 2:1 za goste. “Švabe” su preokrenule preko Gonzaleza i Vamangituka, ali su po povratku sa odmora rezultat na tas Hofa vratili Sesenjom (47) i Kramarić (71. iz penala). To, ipak, nije bilo dovoljno domaćinu da osvoji tri boda.

Konačnih 3:3 postavio je Kempf u trećem minutu nadoknade.

U ostalim mečevima Borusija i Augzburg igrali su 1:1 u Menhengladbahu, a Šalke je kod kuće izgubio od Volfsburga 0:2,