Zvezda dva puta pocrvenela: Crveno-beli ispustili meč loptu, Dancima ceo plen

21:56

0

Isključeni su bili Miloš Degenek i Marko Gobeljić, autogol dao Gelor Kanga

fkcz-mitjiland-82 - Copyright MN Press

Crvena zvezda je poražena u utakmici 4. kola Lige Evrope od Midtjilanda sa 1:0. Jedini gol je u stvari bio autogol Gelora Kange u 56. minutu. Posle ovog meča Braga koja je pobedila Ludogorec (4:2) preuzela je prvo mesto u grupi, a ekipa Dejana Stankovića propustila šansu da i definitivno potvrdi proleće u Ligi Evrope.

Inače, momenat koji je odredio tok meča bio je crveni karton za Miloša Degeneka u 12. minutu. Treba reći i da je Marko Gobeljić dobio drugi žuti zbog prigovora u sudijskoj nadoknadi, kao i da je Aleksandar Dragović u poslednjim trenucima meča "promašio" remi. Njegov pokušaj glavom završio je tik pored stative.

A kako je bilo od početka...

Dejan Stanković je konačno imao na raspolaganju najjači sastav, ali to nije bilo materijalizovano na kraju. Teren je bio nakvašen i veoma težak za igru, a kao što je rečeno tok utakmice je određen u 12. minutu. Tada je Miloš Degenek napravio prekršaj posle koga mu je sudija Tamaš Bognar pokazao bez razmišljanja direktan crveni karton. Doduše, treba reći da je Mađar mnogo lakše davao kartone crveno-belima, ali je reprezentativac Australije bio poslednji igrač u odbrani.

Od tada je bilo sve drugačije. Gosti su imali veći posed lopte i nekoliko prilika. Zvezda je bila u podređenom položaju, ali je u pojedinim trenucima i pretila. Sa 0:0 se otišlo na poluvreme tokom kojeg Stanković nije ništa menjao.

A onda, u 56. minutu, gol koji je pokvario Zvezdine planove. Evander je izveo slobodan udarac sa ivice kaznenog prostora, ali je na tom putu zakačila Gelora Kangu koji je i zapisan u protokolu kao strelac, ali autogola. Pre toga pogrešio je Milan Rodić, a faul je napravio Marko Gobeljić.

Ubrzo je počeo Stanković i da menja, pa su šansu dobili Pankov, Živković, Eraković i Dioni. Kako je vreme odmicalo, igrači Zvezde su bili svesni da nemaju šta da izgube, pa su pokušavali iz daljine (Kanga), ali i blizine (Ben). Odličnu priliku su propustili Pankov, i kasnije Dragović kao što je spomenuto.

Bilo je prilika i ispred gola Milana Borjana, ali se mora reći da je Zvezda stvarala izglednije šanse u tim trenucima.

Za brigu je što su privremeno izgubljena dva standardna defanzivca, Degenek i Gobeljić, ali je sve i dalje u rukama srpskog šampiona. Za tri nedelje u Beograd će stići Ludogorec koji ima samo bod, a kasnije crveno-beli putuju u Portugaliju. A da će biti lako neće, pošto Braga sada ima devet bodova, Zvezda dva, a Midtjiland četiri boda manje.

Podsetimo, prvo mesto donosi osminu finala Lige Evrope, drugo 1/16 finala Lige Evrope, a treće 1/16 finala Lige konferencija.

Kako je bilo iz minuta u minut pročitajte u nastavku teksta.

Kraj utakmice.

90+4. minut -
Dragović glavom pored gola.

90+2. minut - Isključen je i Gobeljić zbog prigovora. Dobio je drugi žuti karton.

Sudijska nadoknada je bila pet minuta.

90. minut - Korner za Dance, ali se odbranila Zvezda.

83. minut - Ušli su Eraković i Dioni, a izašli Rodić i Ben. Ubrzo i pokušaj Ivanića da nađe nekog od saigrača, ali bezuspešno.

80. minut - Grub start Dira nad Gobeljićem, ali nema kartona.

Braga je povela sa 4:2.

77. minut - Posle kormera Bena, Pankov je sa nekoliko metara glavom poslao loptu preko gola.

74. minut - Kajusto je dobio žuti zbog prekršaja nad Rodićem.

73- minut - Zvezda je imala mnogo sreće u dva navrata, pošto gosti nisu iskoristili veoma dobre dve šanse. Umesto Kange Živković, a umesto Sista Lind. I Kols umesto Andersona.

71. minut - Pavkov ka Benu, ali se ofanzivac sa Komora nije najbolje snašao u kaznenom Midtjilanda.

69. minut - Kanga ponovo je pokušao sa 25 metara, ali preko gola.

Stigla je informacija, da je gol (zvanično)u stvari autogol Kange.

67. minut -
Posle centaršuta Ivanića pokušao je Pavkov grudima. Lopta je išla u gol, ali je bio to lak plen za golmana Lasla.

65. minut - Čarls zbog faula nad Kangom je dobio žuti karton, a onda je i zamenjen. Ušao je Kajuste.

64. minut - Umesto Kataija ušao je Pankov.

61. minut - Rodić je bio na zemlji i ukazivala mu se pomoć.

56. minut - Slobodan udarac na ivici kaznenog za Dance. Gobeljić je dobio žuti karton. Evander i 1:0 za goste. Lopta je na putu ka golu pogodila i Kangu.

53. minut - Evander je bio veoma neprecizan sa 20-ak metara.

52. minut - Ponovo je Kanga pokušao iz daljine, ali je bio neprecizan.

47. minut - Pokušao je Sisto da napravi nešto više na petercu, ali ga osujetio Gobeljić. Posle Zvezdinog neuspelog napada, Danci su se izborili za korner. Svjatčenko je loptu poslao preko gola.

Stanković je ostavio iste igrače na terenu.

Ostaje da se vidi kako će reagovati Dejan Stanković zbog isključenja Degeneka, odnosno da li će da napravi neke promene u sastavu.

Kraj prvog poluvremena

44. minut -
Pavkov je po desnoj strani ušao u kazneni prostor, ali samo iznudio korner. Igrači iz Danske su otklonili opasnost, a kontranapad je zaustavio Ben. I dobio žuti karton.

Povela je Braga i sa 3:1.

41. minut - Sisto je bio u izglednoj šansi, ali Borjan je odbranio. U narednim trenucima, na suprotnoj strani, nije uspeo napad Zvezde.

39. minut - Posle skok duela, Pavkov je dobio žuti karton.

Braga je povela sa 2:1.

35. minut -
Kanga je pogrešio u dodavanju, pa su gosti bili u napadu. U tim trenucima Danci su imali inicijativu.

Nova promena je bila u Portugaliji, izjednačili su Bugari.

31. minut - Isaksen je ostao na zemlji posle starta Rodića.

28. minut - Katai je oboren, ali sudija nije smatrao da je to za penal. Ispostavilo se i da je bio u ofsajdu.

Stigle su i vesti iz Portugalije. Braga je povela protiv Ludogoreca sa 1:0.

23. minut -
Neuspešna akcija crveno-belih, lopta nije stigla do Bena.

15. minut - Isaksen sa desetak metara preko gola.

12. minut - Crveni karton za Degeneka. Ispred kaznenog je presekao kontru i oborio protivnika. Bez razmišljanja mu je Bognar pokazao crveni. Veliki hendikep za domaćina. Isakson je u narednim trenucima samo pogodio živi zid.

11. minut - Tražili su crveno-beli žuti karton za Evandera jer je startovao na isti način kao i Katai. Sudija iz Mađarske ostao je "nem".

8. minut -
Kanga je pokušao sa 30-ak metara, ali pored gola.

6. minut - Prvi žuti karton na utakmici. Mađar Bognar pokazuje Kataiju zbog starta nad protivnikom. U velikoj meri je kumovao nakvašen teren.

3. minut - Prekršaj Evandera nad Kangom. U nastavku akcije, Ben nije zahvatio dobro loptu. Jeste ofsajd, nije ofsajd. Pomoćni sudija podigao, pa spustio zastavicu. Na kraju ipak ofsajd u kojem je bio Ivanić.

Počelo je, a problem će predstavljati i nakvašen teren.