Zvezda demolirala PAO! Defanzivna klinika Dejana Radonjića protiv nedoraslog grčkog prvaka (FOTO/VIDEO)

04.11.2021

18:46

0

Crveno-beli na izuzetno ubedljiv način prekinuli niz od četiri evroligaška poraza

branko-lazic-crvena-zvezda-mts-belgrade-eb21 - Copyright Euroleague

Bolji način da prekinu niz od četiri evroligaška poraza, verovatno ni najveći optimisti u Crvenoj zvezdi nisu mogli da zamisle. U osmom kolu elitnog takmičenja, srpski i regionalni šampion je demolirao Panatinaikos - 81:48 (21:8, 18:18, 18:10, 24:12).

Slađe za pune tribine dvorane "Aleksandar Nikolić" teško da je moglo. Protiv velikog rivala, među "delijama" omraženog, izabranici Dejana Radonjića održali su košarkaški čas i ostvarili najubedljiviju evroligašku pobedu u klupskoj istoriji.

Nema se mnogo toga reći u opisu večerašnje utakmice. Jednostavo, 38 minuta na terenu je postojao samo jedan tim, čija pobeda nijednog momenta nije dovedena u pitanje. Nejt Voltes je napadači bio skoro perfektan, dok je defanziva celog tima bila na izuzetnom nivou toliko, da su gosti u nekoliko navrata bili potpuno inferiorni u ofanzivnim pokušajima.

Američki plejmejker je bio maestralan na početku meča i bez dileme je ulio preko potrebno samopouzdanje ostatku tima za nastavak meča. Prvih 10 Zvezdinih poena na meču bili su Voltersova kreacija, i inicijalna kapisla za seriju 14:0 koja je umnogome odredila dalji tok meča (16:6, 7, minut).

Osim u dva krtka perioda, početkom i krajem druge deonice, kada je PAO samo na momente zapretio izuzetno raspoloženim Zvezdinim košarkašima, ostatak meča je protekao u potpunoj dominaciji momaka u crveno-belim dresovima, koji su protivnika dotukli u trećem kvartalu, da bi u poslednjoj deonici samo stavili pečat na, bez dileme, najbolju partiju u dosadašnjem toku sezone.

CRVENA ZVEZDA: Lazarević, Volters 18, Uskoković 2, Davidovac 8, Mitrović 8, Lazić 4, Kalinić 10, Dobrić 8, Holins 11, Simonović 5, Kuzmić 7, Cirbes

PANATINAIKOS: Peri 5, Mejkon 15, Papajanis 8, Bohoridis, Papapetru 6, Ferel, Kaselakis, Vajt 2, Flojd 2, Evans, Mancukas, Sent-Ros 10

40. MINUT - KRAJ! Crvena zvezda je pobedila Panatinaikos 81:48.

38. MINUT - Posle poena Perija iz prodora, Holins ubacuje trojku za ovacije punog "Pionira" - 78:43, 38. minut.

36. MINUT - Davidovac pogađa trojku, a potom i dva bacanja - 75:41, 36. minut. Sve je ovde odavno poznato, čeka se samo konačan rezultat.

34. MINUT - Posle trojke Davidovca, poene uz faul postiže Mitrović, ali promašuje dodatno bacanje - 70:38. Trojku postiže Peri.

32. MINUT - Promašajem Vajta, te poenima Mitrovića iz reketa i Uskokovića s linije penala (2/2) Zvezda dolazi do maksimalih plus 25 na startu poslednje deonice - 61:36, 31. minut. Neko iz gostujućeg tima je dobio tehničku grešku, Lazić pogađa slobodno bacanje. Dobrić ubacuje trojku - 67:36, 32. minut.

30. MINUT - Na kraju treće deonice Zvezda vodi 57:36, posle ubačenih bacanja Holinsa (2/2) i Lazića (2/2).

Euroleague

28. MINUT - Razigrao se i Ostin Holins, vezuje četiri poena i čuva crveno-belima plus 19 - 53:34, 28. minut. Papapetru poentira iz ofanzivnog skoka.

26. MINUT - Volters prekida mini seriju gostiju posle poena Sent Rosa i Mejkona - 49:32, 26. minut.

24. MINUT - Kalinić poentira uz faul, pogađa i dodatno bacanje - 43:28. Posle još jedne izgubljene lopte gostiju, Volters poentira sa poludistance - 45:38, 24. minut. Kuzmić poentira posle ofanzivnog skoka i vraća Zvezdi plus 19 - 47:28, 24. minut.

Euroleague

22. MINUT - Posle promašenih uvodnih napada na obe strane, Sent Ros postiže lake poene, prve u drugom poluvremenu - 39:28, 21. minut. Kuzmić je polovično precizan s linije penala.

20. MINUT - Trojkom Ognjena Dobrića Zvezda povećava razliku na 17 poena, a potom i Mitrović poentira iz reketa 39:20, 19. minut. PAO je u kontraritmu od starta meča, što crveno-beli izuzetno pametnom igrom kažnjavaju iz napada i napad. Na kraju prvog poluvremena Zvezda vodi 39:26, posle serije grešaka Radonjićevih izabranika u poslednjih 30 sekundi.

18. MINUT - Na poene Simonovića, poenima na drugoj strani odgovara Papapetru. Simonović pogađa trojku posle koje je "Pionir" eksplodirao - 34:20, 18. minut.

16. MINUT - Dva minuta bez koša na obe strane, Zvezda vodi 29:18.

14. MINUT - Na ulasku u treći minut Volters, sa poludistance, postiže prve poene za Zvezdu u drugom kvartalu, a potom i Holins poentira u kontri - 25:14, 13. minut. Mejkon zakucava u kontri posle greške Voltersa. Novi laki poeni Nejta Voltersa, postigao je 14 dosad. Odgovara Mejkon - 27:18, 14. minut.

Euroleague

12. MINUT - Mejkon trojkom uz faul i pogođenim dodatnim bacanjem otvara drugi kvartal - 21:12, 11. minut. Flojd zakucava i popravlja promašaj Mejkona. PAO pravi brzih 6:0 na startu drugog kvartala, Radonjić odmah reaguje tajm autom - 21:14, 12. minut.

10. MINUT - Poenima Kalinića uz faul, i pogođenim dodatnim bacanjem, Zvezda vodi 21:8 u 9. minutu. Na kraju prve četvrtine Zvezda vodi 21:8.

8. MINUT - Luka Mitrović pogađa dva bacanja, produžava seriju crveno-belih na 14:0 za prvo dvocifreno vođstvo na meču - 16:6, 7. minut. Papajanis zakucavanjem prekida nalet Zvezde, ali Dobrić čuva dvocifreni plus - 18:8, 8. minut.

Euroleague

6. MINUT - Volters igra kao u transu na početku meča. Na polovini prve deonice postigao je već 10 poena, posle njegove druge trojke na meču crveno-beli vode 10:6, 5. minut. Zvezda je u seriji 12:0 posle četiri laka poena Kalinića - 14:6, 6. minut.

4. MINUT - Papajanis i Sent Ros u kontri donose Panatinaikosu plus četiri u 3. minutu - 6:2. Volters pogađa trojku, pa poentira iz floutera. Zvezda vodi 7:6 na isteku 4. minuta.

2. MINUT - Pao vodi poenima Papajanisa na početku meča. Volters odmah poravnava, 2:2, 2. minut.

Radonjić meč počinje s petorkom Volters, Dobrić, Lazarević, Kalinić, Kuzmić.