Tadić odveo Ajaks u nokaut fazu Lige šampiona, Liverpul overio prvo mesto u grupi

21:53

0

Kapiten "orlova" kreirao preokret "kopljanika" u Dortmundu, PSŽ u nadoknadi vremena ostao bez pobede protiv Lajpciga

Tan2021-11-3_224010280_0 - Copyright Tanjug/AP Photo/Martin Meišner

Ajaks je u osmini finala Lige šampiona! Ajaks je večeras u Dortmundu protiv Borusije otvorio novu stranicu u svojoj prebogatoj istoriji, pošto je prvi put ostvario četiri pobede u prva četiri kola elitnog takmičenja - 3:1.

Junak "kopljanika" je, kao i mnogo puta u poslednje vreme, bio kapiten Dušan Tadić, koji je golom u 72. minutu kreirao preokret i pobedu holandskog šampiona, kojem su istorijski rezultat doneli još Ale (83') i Klasen (90-3').

Borusija je u meč na "Vestfalenu" ušla rešena da se iskupi za težak udarac koji je pretrpela u Amsterdamu pre dve nedelje (4:0). Ipak, već u 29. minutu ostala je sa igračem manje, pošto je, čini se prestrogo, direktan crveni karton dobio Mats Humels.

Ipak, stvari su se po domaćina odvijale znatno bolje nego što su očekivali posle isključenja iskusnog defanzivca, jer je Rojs sa bele tačke doveo "milionere" u vođstvo u 37. minutu. Branili su se Nemci pred "žutim zidom" koliko su mogli u nastavku meča, delovalo je da se stvari odvijaju u dobrom pravcu, a onda je na scenu stupio Tadić, poguravši saigrače ka velikom trijumfu,.

Liverpul se takođe plasirao među najboljih 16 klubova na Starom kontinentu. Izabranici Jirgena Klopa su trijumfom protiv madridskog Atletika na "Enfildu" overili prvo mesto u grupi - 2:0.

Već posle 20 minuta bilo je jasno da španski prvak može polako da se okreće preostalim mečevima u grupi, pošto su Žota u 13. i Mane u 21. minutu doneli "redsima" veliku prednost, koja je postala još nedostižnija za goste posle isključenja Felipea u 36. minutu.

Lajpcig je golom Soboslaja iz penala u drugom minutu nadoknade vremena uspeo da ostane neporažen protiv PSŽ (2:2), Inter je u Tiraspolju savladao Šerif 3:1, dok se Bešiktaš nije lepo proveo na gostovanju u Lisabonu, gde je Sporting slavio 4:0.