Kristijano je Solskjerov „anđeo čuvar“, poznati prvi učesnici osmine finala Lige šampiona

02.11.2021

22:20

0

Bajern i Juventus overili mesto u nokaut fazi takmičenja

Tan2021-11-2_232053393_0 - Copyright Tanjug/AP Photo/Luca Bruno

Posle prvih mečeva 4. kola Lige šampiona dobili smo dva učesnika osmine finala elitnog takmičenja. Na proleće će se za najvažniji evropski klupski trofej boriti minhenski Bajern i Juventus.

„Bavarci“ su na „Alijanc areni“ lako i ubedljivo savladali Benfiku (5:2), dok je „stara dama“ u Torinu slavila protiv Zenita 4:2.

Znatno uzbudljivije bilo je u Atalanti, gde je domaći tim ponovo ispustio pobedu protiv Mančester junateda, ovoga puta još bolnije, u nadoknadi vremena – 2:2.

Italijanski tim je bolje otvorio meč, pa tako i poveo već u 12. minutu. Kolumbijski napadač, Duvan Zapata, je proigrao Josipa Iličića koji je pogodio i tako doveo svoj tim u vođstvo od 1:0.

Delovalo je da će Atalanta na pauzu otići sa jednim golom prednosti, međutim, Kristijano Ronaldo se postarao da se to ne dogodi. Igrao se prvi minut nadoknade kada je fenomenalnu akciju Portugalac krunisao golom, nakon asistenicje Bruna Fernandeša.

Ipak, Atalanta je u drugom delu nastavila sa napadačkom igrom. Duvan Zapata je u 56. minutu iskoristio asistenciju Palomina, ali i očajnu postavku Junajtedove odbrane, pa tako došao do samog peterca, gde je bio brži od Harija Megvajera i pogodio za 2:1.

Međutim, nije se predavao Junajted. Kristijano Ronaldo je u 92. minutu fenomenalnim volej udarcem savladao golmana Musoa i tako doneo bod svom timu.