Buran remi u Valensiji: Atletiko se izdigao, pa poklekao protiv Levantea

21:48

0

Šampion u 90. minutu, sa bele tačke, ostao bez dva boda

profimedia-0640352828 - Copyright Profimedia

Mnogo uzbuđenja viđeno je u Valensiji, u poslednjoj utakmici 11. kola španskog fudbalskog prvenstva. Atletiko je dva puta vodio, dok je Levante u dva navrata golovima Bardija iz penala uspevao da izjednači – 2:2.

Drugi put u 90. minutu, posle višeminutnih, velikih protesta igrača gostujućeg tima, ali arbitar Fuertes ostao je pri svojoj odluci.

Utakmica je dobro počela za Atletiko, koji je poveo u 12. minutu preko Grizmana. U 37. je Bardi prvi put izjednačio. Potom je u 76. minutu došlo do novog vođstva Atletika, golom Kunje, koji je samo tri minuta pre toga ušao u igru.

Madriđani su bili nadomak pobede, ali je dosuđen penal za Levante, koji je Bardi rutinski realizovao za veliki bod kluba iz Valensije.

Uzbuđenja je bilo i posle poslednjeg sudijskog zvižduka. Igrači Levantea su tada negodovali, jer im nije dozvoljeno da napadnu i po isteku nadoknade, a isključen je jedan igrač domaćeg tima.

Atletiko je prvi put ove sezone primio dva gola na gostovanju, što ga je na kraju koštalo gubitka dva boda.