Milan na vrhu Serije A: „Rosoneri“ su ovakav start sezone imali samo jednom, pre 67 godina

26.10.2021

21:46

0

Trijumf Salernitane u Veneciji, remi u Liguriji

Tan2021-10-26_225345480_0 - Copyright Tanjug/AP Photo/Luca Bruno

Fudbaleri Milana savladali su Torino 1:0 (1:0) u meču 10. kola italijanske Serije A i tako izbili na čelo tabele uz tri boda više od Napolija koji igra svoj meč u četvrtak.

Rosoneri su poveli u 14. minutu. Tonali je izveo korner, Krunić bio sjajan u skoku, Žiru se odlično kretao, našao se na pravom mestu i iz blizine poslao loptu u mrežu Vanje Milinković Savića. Srpski golman je, kao i Saša Lukić, odigrao ceo meč za Bikove.

Ovim trijumfom fudbaleri Milana su došli do devete pobede u prvih deset kola Serije A, što im je uspelo samo još jednom u bogatoj klupskoj istoriji, pre 67 godina.

Venecija je u nadoknadi vremrena ostala bez boda kod kuće protiv Salernitane -  1:2. Domaći su do prednosti došli u 14. minutu. Okereke je poslao loptu na levu stranu do Molinara koji je poslao u kazneni prostor gostiju, Nigerijac je zatim propustio do Aramua koji je neometano pogodio mrežu rivala.

U drugom delu igre gosti kreću na sve ili ništa i u 60. minutu dolaze do izjednačenja. Riberi je asistirao Bonacoliju koji je preciznim udarcem savladao Romera.  U nastavku, u igru je ušao Ampadu koji je najpre zaradio žuti a potom i direktan crveni karton pošto je kao poslednji igrač odbrane nepropisno zaustavio Riberija. Salernitana je došla do pobede u petom minutu nadoknade vremena golom Skjavonea. Zortea je centrirao, Romero promašio loptu, a njegovu neopreznost kaznio vezista tima Stefana Kolantuona.

Specija i Đenova podelili su bodove u Liguriji - 1:1. Oba gola viđena su u drugom delu igre. Domaći su poveli u 66. minutu autogolom Sirigua. Salsedo je loše izveo  slobodan udarac, pogodio je živi zid, lopta se odbila do Kolija koji je gađao donji desni ugao. Lopta je pogodila stativu, a potom se od Siriguovih leđa odbila u gol. U 85. minutu golman Specije Provedel oborio je Kaiseda, a sudija Soca pokazao na belu tačku. Siguran realizator bio je Domeniko Krišito.