Ben je uvek tu da sačuva mir u kući: Najbolji stranac u istoriji Zvezde presudio Nišlijama

24.10.2021

18:36

0

Golom reprezentativca Komorskih ostrva Crvena zvezda došla do bodova iz duela sa niškim Radničkim

zvezda1 - Copyright MN Press

Fudbaleri Crvene zvezde ostvarili su i desetu pobedu ove sezone u Superligi, jer su sa 1:0 na stadionu "Rajko Mitić" savladali vrlo dobru ekipu niškog Radničkog.

Jedini gol na utaikmici bio je delo El Fardu Bena u 54. minutu, posle akcije Mirka Ivanića i Loisa Dionija.

Ako se moglo naslutiti da će crveno-beli kao kvalitetniji tim pritiskati odbranu gostiju od prvog zvižduka sudije Nikole Radakovića, nije se moglo očekivati da će srpski šampion na tako težak način i sa samo jednim golom u mrežu protivnika doći do nova tri boda. Zvezda je 90 minuta diktirala tempo igre. Lopta je uglavnom kružila oko zone Nišlija, koji su sa 11 igrača bili ispred nje, ali nije pronalazila pukotinu u njihovoj odbrani.

Za sve to vreme Nišlije su samo jednom preko Japanca Mićibućija uspeli da zaprete, dok je radost domaćih navijača zbog gola Falka pokvarila VAR provera, koje je pokazala ofsajd poziciju Italijana.

Tek u nastavku crveno-beli su konačno otvorili prolaz do mreže iskusnog Damira Kahrimana. Učinio je to Ivanić proigravanje Dionija, posle čega je Francuz bez previše oklevanja zavrnuo centaršut na drugi kraj peterca. Ben iz tako dobro pripremljene prilike nije mogao da promaši.

Naivno se očekivalo da će Radnički popustiti posle primljenog gola, ali  ni napadi Zvezde nisu bili više toliko opasni, pa su nekako oba tima privela meč kraju nedozvoljavajući veća uzbuđenja u svojim šesnaestercima.

CRVENA ZVEZDA - RADNIČKI NIŠ 1:0 (0:0)

Stadion Rajko Mitić. Gledalaca: 8.000.  Sudija: Nikola Radaković. Strelac : Ben 54. Žuti kartoni: Rodić - Aksentijević , Kasalica.

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Gajić, Pankov (od 87. Eraković), Dragović, Rodić - Falko (od 61. Kanga), Stanić (od 61. Lazetić), Krstičić, Ivanić - Ben (od 83. Živković), Dioni (od 61. Sanogo). Trener: Dejan Stanković.

RADNIČKI N: Kahriman - Aksentijević, Stevanović, Vujadinović, Stanković - Pejović, Kovačević (od 73. Bjeličić) - Duronjić (od 78. Arsić), Mitrović (od 73. Spasić), Mičibuči (od 59. Tomić) - Škrbić (od 59. Kasalica). Trener: Radoslav Batak.

Izvor: D. P.