21:26

0

Pobede domaćina na startu 9. kola Serije A

Tan2021-10-22_202957989_0 - Copyright Tanjug/Fabio Ferrari/LaPreše via AP

Fudbaleri Sampdorije pobedili su Speciju 2:1 (2:0) u Đenovi u meču devetog kola italijanske Serije A.

Domaći su do prednosti došli u 15. minutu. Kandreva je uputio sjajnu loptu u kazneni prostor Specije, Jošida je odlično skočio i doveo svoj tim u vođstvo.

U 36. minutu viđena je sjajna akcija domaćih, loptu je na ivici šesnaesterca primio Gabijadini, zatim dodao do Kandreve koji je preciznim udarcem duplirao prednost Sampdorije.

Specija, koja je večeras na „Luiđi Feraris“ izvela najmlađi sastav u Seriji A ove sezone (23 godine 199 dana) uspela je da dođe do pogotka u poslednjim trenucima meča kada je Verde fenomenalnim udarcem iskosa sa leve strane pogodio mrežu domaćina.

Pobedu na domaćem terenu upisao je i Torino. Bikovi su na svom terenu bili bolji od Đenove (3:2), upisavši tako prvu pobedu od 17. septembra i četiri uzastopa meča u kojima nisu slavili (po dva remija i poraza).