0

Lajpcigu bod u Frajburgu

Tan2021-10-16_17513850_0 - Copyright Tanjug/AP Photo/Martin Meišner

Erling Haland izbacio je Borusiju iz Dortmunda na vrh Bundes lige, gde će ostati najmanje do nedelje, kada se, u derbiju kola, sastaju minhenski Bajern i Bajer iz Leverkuzena.

„Milioneri“ su u subotu poslepodne na „Vestfalenu“ opravdali ulogu favorita protiv Majnca (3:1), uz dva gola sjajnog norveškog napadača.

Domaći su poveli golom Rojsa već u trećem minutu, u 54. Haland je duplirao prednost iz penala, da bi malu dozu neizvesnosti u meč uneo Burghart u 88. minutu. Ipak, gosti nisu imali snage da se, barem, sa bodom vrate iz Dortmunda, čiji je trijumf overio Haland u četvrtom minutu nadoknade vremena.

Konkretniji (gol i asistencija) učinak Filipa Kostića je izostao i Ajntraht je odmah razočarao svoje navijače. Posle velikog slavlja i pobede nad minhenskim Bajernom pred reprezentativnu pauzu, klub iz Frankfurta je dočekao Herta i izgubio – 2:1.

Berlinci su u goste Ajntrahtu došli posle dva vezana poraza, da bi golovima Rihtera u sedmom i Ekelenkama u 63. minutu naneli domaćinu prvi neuspeh posle šest utakmica Bundes lige.