Kvalifikacije za SP: Hrvatima se smeši baraž, Nemci servirali osvetu u Skoplju

21:40

0

Norvežani dobili Crnu Goru, Turci u Letoniji stigli do tri boda u 99. minutu

Fudbalska reprezentacija Hrvatske - Copyright Tanjug/AP Photo/Darko Bandic

Hrvati su večeras u Osijeku napravili veliki korak unazad u borbi za direktan plasman na Mudijal u Kataru naredne godine.

„Vatreni“ su igrali samo 2:2 protiv Slovačke, pa će u poslednjem kvalifikacionom ciklusu u novembru, morati da ostvare maksimalan učinak, uključujući i pobedu protiv lidera grupe Rusije, kako bi bili sigurni učesnici predstojećeg SP.

Svetski vicešampion na kraju može da bude srećan i bodom, s obzirom da su Slovaci dva puta vodili, mada im je u 84. minutu, posle asistencije VAR, poništen gol Nikole Vlašića.

Severna Makedonija se hrabro držala protiv Nemačke skoro sat vremena, međutim „panceri“ su na kraju uspeli da slave (4:0) i tako se revanširaju Pandevu i drugovima za šokantan poraz u Duizburgu.

Turci su golom iz penala u 99. minutu savladali Letoniju kao gosti (2:1) i sačuvali šansu za plasman u baraž, dok su Norvežani na svom terenu savladali Crnu Goru (2:0) i tako odbranili drugo mesto.