27.09.2021

16:35

0

Nadali su se pobedi "zmajevi", ali su morali da se zadovolje bodom

Fudbaleri Voždovca prekinuli su seriju poraza, pošto su danas na svom terenu odigrali 1:1 protiv Mladosti iz Lučana

Nadali su se “na krovu” pobedi protiv “fenjeraša”, ali je i bod dobar posle dva poraza. Ovo je bila prva utakmica koju je sa klupe vodio novi trener Aleksandar Linta

- Protivnik nas nije iznenadio, odigrali su onako kako smo očekivali da će odigrati. U prvom poluvremenu moja ekipa je imala problema u odbrani, grešili smo u nekim dodavanjima, ali je u drugom poluvremenu tim izgledao onako kako bih ja voleo Voždovac da izgleda

Od samog početka su “zmajevi” nametnuli svoj ritam igre, napadali su visoko, dok je Mladost vrebala iz kontranapada. Iz jedne takve situacije je u 17. minutu gostujuća ekipa povela 1:0, pošto je golman Voždovca ispao u duelu sa protivničkim napadačem i nije mogao na vreme da se vrati i spreči šut u okvir svog gola.

Ohrabreni vođstvom, u naletu samopouzdanja, Mladost je nastavila da preti i šutevima iz daljine. U jednom od takvih napada ekipa iz Lučana je ponovo zatresla mrežu Zmajeva, ali pogodak nije priznat zbog nedozvoljene pozicije.

Do kraja poluvremena, imao je Voždovac priliku da ugrozi gol iz nekoliko prekida i najviše napadima po krilu. Iz jednog takvog Nikola Vujnović mogao je da se upiše u strelce, ali je pogodio ”malu mrežu” po desnoj strani.

U drugom poluvremenu je Voždovac napadao, imao i neke šanse, ali se mučio da postigne gol. Sve do 63. minuta, ali je potom tandem krila doneo izjednačenje. Sjajno su fudbaleri Voždovca odvukli odbranu i golmana Mladosti po desnoj strani dovoljno da na loptu naleti i posle dodavanja Miloša Pantovića u mrežu je smesti Alen Mašović

Posle toga su obe ekipe krenule ofanzivnije, a Ivan Milosavljević je u 85. minutu imao šansu jedan na jedan, ali je golman Mladosti na vreme izašao i izbio tu loptu.