Bajka traje: Prvoligaš uzeo još jedan superligaški skalp

0

Autor: D. B.

IMT će igrati u četvrtfinalu Kupa Srbije

Copyright Printscreen/Arena sport

Bajka jedinog predstavnika Prve lige Srbije u Kupu se nastavlja! IMT je eliminisao Radnički iz Niša u osmini finala najmasovnijeg takmičenja – 2:1 (1:0).

Ovo je veliki uspeh tima sa Novog Beograda koji je do glavnog dela Kupa stigao kao pobednik Kupa Srbije na teritoriji FS Beograda, pošto su u 1/16 finala eliminisali još jednog Superligaša Inđiju.

U meču punom naboja, u sudaru sa timom koji je na teren pored dvorane “Ranko Žeravica” bek Čukaričkog koji igra na poizajmici u IMT-u, Nikola Terzić postigao je gol u 23. minutu. Prednost od 2:0 domaćinu je doneo Uroš Vukašinović u 56. minutu. Radnički, koji su na ovom meču vodili pomoćnici Zumbul Mahalbašić i Saša Stojanović zbog činjenice da je prvi trener Milan Đuričić oboleo od koronavirusa, smanjio je preko Petra Đuričkovića i to iz jedanaesterca.

Sve u svemu – IMT je režirao najveću sezonaciju u takmičenjima u Srbiji ove sezone plasmanom u četvrtinale Kupa Srbije.